PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów kończy sezon 2020/2021 na piątym miejscu

Asseco Resovia Rzeszów zakończyła sezon na piątym miejscu. W drugim meczu rywalizacji rzeszowianie po trzech setach pokonali ekipę Trefla Gdańsk. Gdańszczanie postawili im jednak spory opór już w pierwszym secie, który rozstrzygnął się po grze na przewagi. W drugim rzeszowianie wyraźne kontrolowali grę, zaś w trzecim dogonili wynik w końcówce i po walce przypieczętowali zwycięstwo. MVP spotkania został wybrany Fabian Drzyzga.

Mecz rozpoczął się wymianą punktów (1:1), a następnie zespoły nawiązały ze sobą zaciętą walkę, w której nikt nie wstrzymywał ręki (10:10). Błąd ataku po stronie rzeszowian dał siatkarzom Trefla Gdańsk dwupunktowe prowadzenie (13:11), ale przyjezdni nie tracili z nimi kontaktu i momentalnie odrobili stracone „oczka” (13:13). Między zespołami w dalszym ciągu trwała zacięta gra, jednak inicjatywę utrzymywali po swojej stronie gdańszczanie, odzyskując minimalny komfort bezpieczeństwa (16:14). Utrzymywali kontrolę nad grą, choć rzeszowianie jeszcze walczyć o odrobienie strat i zdołali wyrównać wynik (23:23). Ostatecznie pierwszą partię po grze na przewagi zapisali na swoim koncie siatkarze z Rzeszowa (32:30).

Drugiego seta od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli rzeszowianie (3:0). Gospodarze przystąpili do gry, ale inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie przyjezdni (6:2). Kontrolowali grę w tej partii i powiększali swój dorobek punktowy, uniemożliwiając rywalom odrabianie strat (10:4). Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni w walce. Zmniejszyli straty do trzech „oczek” (10:13), lecz rzeszowianie nie pozwolili na więcej. Odzyskali wyższą przewagę (16:10), utrzymywali ją w decydującej fazie seta i ostatecznie drugą partię także zapisali na swoim koncie (25:18).

Trzecia odsłona została zainaugurowana wymianą „oczek” (1:1), a następnie zespoły nawiązały ze sobą zaciętą walkę (9:9). Gdańszczanie objęli trzypunktowe prowadzenie (12:9), lecz rzeszowianie nie tracili z nimi kontaktu (11:12). Minimalny komfort bezpieczeństwa stale jednak utrzymywali po swojej stronie gdańszczanie (18:16), a kontroli nad grą nie tracili także w końcówce. Rzeszowianie jednak zdołali doprowadzić do remisu (23:23), a ostatecznie statecznie po grze na przewagi tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść (28:26).

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (30:32, 18:25, 26:28)

MVP: Fabian Drzyzga

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły, Marcin Janusz, Moritz Reichert, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Mordyl, Maciej Olenderek (libero) oraz Łukasz Kozub, Bartosz Pietruczuk, Kewin Sasak, Mateusz Janikowski,

Asseco Resovia Rzeszów: Nicolas Szerszeń, Fabian Drzyzga, Piotr Hain, Klemen Cebulj, Karol Butryn, Timo Tammemaa, Michał Potera (libero) oraz Damian Domagała, Paweł Woicki,