Cerrad Enea Czarni Radom buduje skład na kolejny sezon

Cerrad Enea Czarni Rado zakończyli już zmagania w sezonie 2020/2021 zajmując dwunastą lokatę, a włodarze klubu przystąpili do budowy zespołu na kolejne rozgrywki. Pierwszym zawodnikiem, który zdecydował się na pozostanie w drużynie jest wychowanek radomskiego klubu – Michał Ostrowski, który przedłużył kontrakt o dwa lata.

Michał Ostrowski to jeden w wychowanków radomskiego klubu, który otrzymał swoją szansę na sprawdzenie się w seniorskim zespole, gdzie zadebiutował, na parkietach drugiej ligi, w sezonie 2008/2009. W 2012 roku Cerrad Enea Czarni Radom, z Michałem Ostrowskim w składzie, wywalczył awans do I Ligi, a rok później drużyna z Mazowsza zadebiutowała w siatkarskiej ekstraklasie. Przez te lata Michał Ostrowski był ostoją swojego zespołu, a w sezonie 2020/2021 rozegrał dwadzieścia spotkań i zdobył dziewięćdziesiąt pięć punktów. Po zakończeniu rozgrywek zarówno środkowy jak i włodarze klubu zdecydowali się na przedłużenie umowy o kolejne dwa lata. „Bardzo się cieszę, że będą dalej częścią rodziny Cerrad Enea Czarni Radom. To zaszczyt reprezentować barwy klubu przez tak długi czas. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie zdecydowanie bardziej udany dla nas i będziemy mogli się wszyscy cieszyć z lepszych wyników” – mówi Michał Ostrowski.

Cerrad Enea Czarni Radom trwającego jeszcze sezonu nie może zaliczyć do udanych. Forma zawodników falowała, a przegranej walce z Cuprum Lubin radomianie ostatecznie zajęli dwunaste miejsce. W rozgrywkach 2021/2022 celem zespołu będzie poprawa ostatnich wyników, a pomóc w tym mają wzmocnienia w składzie. Na razie nie wiadomo jeszcze jacy zawodnicy zasilą szeregi drużyny oraz który szkoleniowiec zdecyduje się na poprowadzenie Cerradu Enei Czarnych Radom.

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne