Przymusowa przerwa Milana Katicia

Już jutro tj. 7 kwietnia PGE Skra Bełchatów rozegra drugie półfinałowe spotkanie przeciwko Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Jednak w szeregach bełchatowian zabraknie serbskiego przyjmującego, Milana Katicia, który zmaga się z kontuzją mięśni brzucha i w najbliższym czasie nie będzie mógł pomóc swojemu zespołowi.

Milan Katić z PGE Skrą Bełchatów związany jest od 2017 roku i od tego czasu przeważnie pojawiał się na boisku zadaniowo. W trwających rozgrywkach przyjmujący miał więcej szans na grę, zwłaszcza na początku sezonu, kiedy do pełnej dyspozycji wracał Taylor Sander, jednak w ostatnim czasie ponownie Milan Katić pełnił rolę zmiennika, który potrafił wnieść do drużyny nową jakość. Serb wystąpił w szesnastu meczach, dopisując na konto drużyny sto dziesięć punktów. Jednak nie wiadomo czy Milan Katić będzie miał jeszcze okazję na powiększenie dorobku punktowego, ponieważ jak poinformowali włodarze PGE Skry Bełchatów przyjmujący doznał kontuzji mięśni brzucha i na pewno zabraknie go w składzie na rewanżowe spotkanie przeciwko Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. „Niestety Katić po sobotnim spotkaniu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle doznał kontuzji mięśni brzucha. Po badaniu USG okazało się, że Serb nie będzie mógł pomóc zespołowi w rewanżowym meczu, który zaplanowano na 7 kwietnia w hali Energia. Sztab medyczny PGE Skry robi wszystko, by Katić jeszcze w tym sezonie wrócił na boisko i pomógł zespołowi w walce o medale PlusLigi. Milanowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia” – czytamy w oficjalnym komunikacie bełchatowskiego klubu.

Podopieczni Michała Mieszko Gogola, pomimo nierównej dyspozycji na przestrzeni sezonu zasadniczego, wywalczyli awans do fazy play-off i w ćwierćfinale pokonali Asseco Resovię Rzeszów. Natomiast w półfinałowych starciach PGE Skra mierzy się z zespołem z Kędzierzyna-Koźla, a pierwsze spotkanie między tymi zespołami zakończyło się zwycięstwem kędzierzynian, lecz bełchatowianie będą chcieli wyrównać stan rywalizacji i doprowadzić do trzeciego meczu, który zadecyduje o awansie do finału Mistrzostw Polski.

Źródło: skra.pl/opracowanie własne