Giuliani powołał szesnastu zawodników

Trener reprezentacji Słowenii, Albero Giuliani powołał szesnastu zawodników, którzy 2 maja rozpoczną przygotowania do Ligi Narodów, która w tym roku rozegrana zostanie w tzw. „bańce” we włoskim Rimini. Słoweńcy w tegorocznym sezonie kadrowym wezmą udział także w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce, Estonii, Finlandii i Republice Czeskiej.

Zgrupowanie reprezentacji Słowenii rozpocznie się 2 maja w Lublanie, gdzie zawodnicy będą trenowali aż do wyjazdu na Ligę Narodów, która ma się rozpocząć 28 maja. Przed startem turnieju podopieczni trenera Alberto Giulianiego rozegrają trzy mecze sparingowe z najlepszymi europejskimi drużynami narodowymi, a 24 maja wyjadą do Włoch. Póki co terminarz tegorocznej Ligi Narodów nie jest jeszcze znany. Wiadomo jedynie, że ma potrwać do 27 czerwca. Przed startem przygotowań do mistrzostw Europy Słoweńcy dostaną miesiąc wolnego.

Na liście powołanych zawodników znaleźli się wszyscy siatkarze, którzy w ostatnich latach stanowili o sile reprezentacji i zdobywali najważniejsze medale imprez międzynarodowych. Na liście jest tylko jedno nowe nazwisko, a mianowicie 21-letni rozgrywający ACH Volley Ljubljana, Gregor Pernuš. Wśród powołanych zawodników nie zabrakło również Klemena Čebulja, który mijające rozgrywki ligowe spędził w Asseco Resovii Rzeszów oraz dobrze znanych polskiej publiczności Dejana Vinčicia, Alena Pajenka czy Tine Urnauta.

Szesnastoosobowy skład reprezentacji Słowenii:

Rozgrywający: Dejan Vinčić, Gregor Ropret, Gregor Pernuš

Atakujący: Tonček Štern, Mitja Gasparini

Przyjmujący: Tine Urnaut, Klemen Čebulj, Alen Šket, Žiga Štern, Jan Klobučar, Rok Možič

Środkowi: Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Sašo Stalekar, Matic Videčnik

Libero: Jani Kovačić

Źródło: odbojka.si