Doświadczony szkoleniowiec zostaje w Olsztynie

Indykpol AZS Olsztyn zakończył już zmagania w sezonie 2020/2021 zajmując dziesiąte miejsce, a włodarze klubu na dobre rozpoczęli budowę składu na kolejne rozgrywki, gdzie w dalszym ciągu na czele zespołu będzie stał Daniel Castellani. Argentyński szkoleniowiec do Olsztyna trafił jeszcze w trakcie sezonu 2019/2020, a jego umowa została przedłużona o rok.

Daniel Castellani to doskonale znany polskim kibicom szkoleniowiec, który w 2009 roku poprowadził biało-czerwonych po złoty medal Mistrzostw Europy. Ponad to w swojej karierze trenerskiej Argentyńczyk z sukcesami prowadził PGE Skrę Bełchatów oraz Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, dopisując do swojego dorobku trzy mistrzostwa Polski wraz z bełchatowskim zespołem oraz wywalczone z kędzierzynianami wicemistrzostwo kraju. Przez lata Daniel Castellani związany był również z tureckim Fenerbahçe Stambuł czy belgijskim Noliko Maaseik. W latach 2017-2019 argentyński szkoleniowiec prowadził grający na brazylijskich parkietach Vôlei Taubaté i to właśnie z Brazylii ponownie przeniósł się do Polski, gdzie w trakcie trwania sezonu 2019/2020 objął stery w olsztyńskim klubie. Wtedy rozgrywki zostały przerwane przez globalną pandemię koronawirusa, a Daniel Castellani zdecydował się na pozostanie w Indykpolu AZS-ie Olsztyn na kolejny rok. Początkowo zespół z Warmii i Mazur prezentował się poniżej oczekiwań, a budowania formy nie ułatwiała sytuacja spowodowana występowaniem zakażeń wirusem SARS-CoV-2, zarówno w samym zespole jak i wśród rywali, jednak w drugiej rundzie olsztynianie prezentowali dobrą siatkówkę pozostając w walce o miejsce w ósemce do ostatniej kolejki. Ostatecznie, choć sezon 2020/2021 jeszcze trwa, to olsztynianie zakończyli go kilkanaście dni temu zajmując dziesiąte miejsce. W kolejnej odsłonie PlusLigi w dalszym ciągu drużynę poprowadzi Daniel Castellani, którego kontrakt został przedłużony. „O przedłużeniu kontraktu zadecydowały dwa powody. Po pierwsze, miniony sezon był bardzo trudny dla każdego. Uważam, że mogliśmy zaprezentować się lepiej. Po rozmowach z władzami Klubu i sztabem szkoleniowym, doszliśmy do wniosków, iż każdy z nas chce wykonać krok do przodu. Lubię wyzwania, ponadto dobrze czuję się w Olsztynie i jest to dobre miejsce do rozwoju. Dlatego zdecydowałem się pozostać w Indykpolu AZS” – tłumaczy Daniel Castellani.

W sezonie 2021/2022 olsztynianie będą chcieli poprawić ostatni rezultat, a pomóc w tym ma dobrze zbudowany skład. Jeszcze w trakcie rozgrywek na przedłużenie kontraktów zdecydowali się Mateusz Poręba oraz Robbert Andringa. Natomiast w kolejnych tygodniach włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn będą odsłaniać kolejne karty zawodników, którzy będą stanowić o sile zespołu.

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne