PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów pokonuje Gdańskie Lwy

W Rzeszowie rozpoczęła się walka o piąte miejsce do której stanęła Asseco Resovia oraz Trefl Gdańsk. Spotkanie miało wyrównany przebieg, a w większości drugi skład Gdańskich Lwów postawił rywalom trudne warunki, ale ostatecznie ze zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy z Podkarpacia. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Klemen Cebulj. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 8 kwietnia.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów z obu stron siatki (2:2), a kilka chwil później rzeszowianie zatrzymali kontratak Kewina Sasaka (3:3). W kolejnych akcjach obie drużyny były bardzo zmotywowane (5:5). Po gdańskiej stronie siatki ręki nie zwalniał Kewin Sasak (6:7), lecz dobrze ręce rywali obijał również Karol Butryn, co dało trzypunktową zaliczkę gospodarzom (11:8). Na taki bieg wydarzeń szybko zareagował Michał Winiarski, ale po powrocie na plac gry raz po raz z prawego skrzydła punktował Karol Butryn (13:9; 14:9). Zawodnicy z Rzeszowa narzucali swój rytm gry i  na przestrzeni kolejnych akcji utrzymywali prowadzenie, ale asami serwisowymi popisał się Kewin Sasak (12:16). Gdańszczanie, punktując blokiem, zaczęli odrabiać straty co spowodowało, że czas wykorzystał szkoleniowiec miejscowej drużyny (15:18).    Jednak po powrocie na plac gry dobrymi kontratakami popisał się Moritz Reichert (17:18), ale serię przyjezdnych przerwał techniczny atak Damiana Domagały (19:17). W końcówce ostatecznie na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (20:20), lecz kolejny punkt dopisał Rafał Buszek (23:21). Po raz kolejny gdańszczanie punktowali blokiem, a tym razem zatrzymany został Klemen Cebulj (23:23). Jednak kilka chwil później to właśnie Klemen Cebulj mocnym atakiem zakończył seta (25:23).

Drugą odsłonę od dobrego bloku rozpoczęli zawodnicy z Podkarpacia (1:0), lecz w kolejnej akcji skutecznie ich ręce obijał Moritz Reichert (1:1). Jeffrey Jendryk dał swojej drużynie prowadzeni (3:1), lecz po pojedynczym bloku Karola Urbanowicza na tablicy wyników pojawił się remis (3:3). W kolejnych fragmentach zespoły toczyły wyrównany bój (6:6). Dodatkowo z obu stron siatki widoczne było ryzyko w polu zagrywki, a kolejny punkty w tym elemencie zdobył Bartosz Pietruczuk (9:7). Lecz dobrze prezentujący się Rafał Buszek szybko doprowadził do remisu (9:9). Jednak po raz kolejny Moritz Reichert zmusił Alberto Giulianiego do wykorzystania przerwy (14:12), a po wznownieu gry punktował Klemen Cebulj (13:14), dodatkowo przedłużoną akcję zakończył Rafał Buszek (15:15). Po raz kolejny zespoły toczyły walkę punkt za punkt (17:17). Przepychankę na siatce wygrał Klemen Cebulj (19:18), lecz kilka chwil później słoweński przyjmujący musiał uznać wyższość gdańskiego bloku (20:19). W końcówce o przerwę poprosił Alberto Giuliani, a po powrocie na plac gry ręce rywali skutecznie obijał Klemen Cebulj (20:21). Jednak kolejny atak Kewina Sasaka dał zawodnikom Trefla trzy „oczka” prowadzenia (23:20). Choć błędy po stronie przyjezdnych pozwoliły na zniwelowanie strat przez gospodarzy (22:23), to kilka chwil później Gdańskie Lwy po raz kolejny zatrzymali Karola Butryna i wyrównali stan rywalizacji (25:22).

Kolejną partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów (2:0), jednak kolejne dobre akcje oraz gra blokiem powiększały prowadzenie gospodarzy (4:0). Z lewego skrzydła atakował Bartosz Pietruczuk (2:5), lecz po drugiej stronie siatki ręki nie zwalniał Damian Domagała (6:3). Kewin Sasak dokładał kolejne punkty zarówno atakiem jak i w zagrywce (4:7; 5:7), a w kolejnych akcjach między zespołami ponownie toczyły się emocjonujące wymiany (8:7). Na środku siatki po raz kolejny zameldował się Timo Tammemaa (10:8), lecz błąd przejścia linii spowodował, że wynik uległ wyrównaniu (10:10). W kolejnych fragmentach po raz kolejny ręce rywali obijał Moritz Reichert (12:12), lecz również Gdańskie Lwy nie ustrzegały się błędów własnych, co wyprowadziło rzeszowian na prowadzenie (15:13). Na gorszy fragment gry swojej drużyny zareagował Michał Winiarski, a kilka chwil później punktował Bartosz Pietruczuk (14:16). Jednak po drugiej stronie siatki kolejny kontratak skończył Klemen Cebulj (18:14). Na prawym skrzydle zameldował się jeszcze Mariusz Wlazły (16:19), dokładając kilka chwil później punkt zdobyty blokiem (18:19). Po raz kolejny piłkę w boisku rywali umieścił Timo Tammemaa (21:19). Ponownie końcówka miała  wyrównany przebieg (21:21), jednak rzeszowianie zatrzymali Karola Urbanowicza (23:21). Na prawym skrzydle zameldował się jeszcze Kewin Sasak (22:23), ale kilka chwil później Klemen Cebulj zakończył tego seta (25:22).

Od dobrego ataku czwartego seta otworzył Moritz Reichert (1:0), a kilka chwil później pojedynczym blokiem popisał się Karol Urbanowicz (2:1). Natomiast po drugiej stronie siatki z szóstej strefy punktował Klemen Cebulj, a do remisu doprowadził Piotr Hain (4:4). Czujnością na siatce wykazał się Damian Domagała, który zatrzymał atak Bartosza Pietruczuka (6:4). Kilka akcji później Bartosz Pietruczuk już się nie pomylił i skutecznie obił ręce rywali (5:7), lecz w kolejnych fragmentach rzeszowianie dokładali kolejne dobre zagrywki i punktowali blokiem (9:5). Po krótkiej przerwie również gdańszczanie punktowali blokiem, zatrzymując Klemena Cebulja (6:9), lecz przewaga Asseco Resovii Rzeszów rosła (12:7). Choć po raz kolejny punktował również Karol Urbanowicz (9:13), to podobną akcją odpowiedział Piotr Hain (14:9). Zawodnicy rzeszowskiej drużyny narzucili swój rytm gry i pewnie wykorzystywali kolejne akcje, co skutkowało czasem dla Michała Winiarskiego (18:11). Serię rywali przerwał Mateusz Janikowski (12:18), lecz ręki w polu zagrywki nie zwalniał Damian Domagała (20:14). W końcówce na skrzydle zameldował się również Mariusz Wlazły (16:21), lecz rzeszowianie nie tracili koncentracji, a atak Rafała Buszka dał im piłkę meczową (24:18). Natomiast spotkanie kilka chwil później zakończył Damian Domagała (25:19).

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3:1 (25:23; 22:25; 25:22; 25:19)

MVP: Klemen Cebulj

Składy zespołów

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Jeffrey Jendryk, Rafał Buszek, Klemen Cebulj, Karol Butryn, Timo Tammemaa, Michał Potera (libero) oraz Damian Domagała, Paweł Woicki, Piotr Hain, Bartłomiej Krulicki

Trefl Gdańsk: Łukasz Kozub, Kewin Sasak, Bartosz Pietruczuk, Moritz Reichert, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Mordyl, Maciej Olenderek (libero) oraz Dawid Pruszkowski (libero), Bartłomiej Lipiński, Marcin Janusz, Mariusz Wlazły, Mateusz Janikowski