Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin zakończyła fazę zasadniczą na pozycji lidera

Znamy już rozstrzygnięcia rundy zasadniczej sezonu 2020/2021. Pierwsze miejsce zajęła LUK Politechnika Lublin, która pokonała na własnym boisku zespół BKS-u Visły Bydgoszcz, a na trzecim miejscu uplasował się BBTS Bielsko-Biała, który przegrał ostatnie spotkanie z zespołem z Częstochowy. Ponadto do fazy play-off awansowały ekipy: Exact Systems Norwid Częstochowa, eWinner Gwardii Wrocław, Polskiego Cukru Avii Świdnik, KPS-u Siedlce oraz Mickiewicza Kluczbork.

Ekipa Mickiewicza Kluczbork w meczu trzydziestej kolejki rozgrywek pokonała na własnym terenie zespół Olimpii Sulęcin. Gospodarze ulegli rywalom w pierwszej partii po grze na przewagi, ale drugą równie zaciętą zapisali na swoim koncie. W kolejnych dwóch zwyciężyli z wyraźną, siedmiopunktową przewagą, kończąc rundę zasadniczą na ósmym miejscu. Liderem zespołu z Kluczborka był Filip Frankowski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 16 punktów z czego 2 zagrywką i 1 blokiem.

Mickiewicz Kluczbork – Olimpia Sulęcin 3:1 (24:26, 34:32, 25:18, 25:18)

MVP: Filip Frankowski

Drużyna eWinner Gwardii Wrocław pokonała na własnym boisku ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie. Wrocławianie po porażce w pierwszej partii wyraźnie zwyciężyli w drugiej. Trzecia natomiast ponownie padła łupem przyjezdnych, lecz gospodarze doprowadzili do tie-breaka, i przypieczętowali zwycięstwo. kończąc rundę zasadniczą na piątym miejscu. Liderem zespołu z Wrocławia był Mateusz Frąc, a zdobył 18 punktów, w tym 3 zagrywką i 2 blokiem. MVP spotkania został wybrany Mateusz Siwicki, zaś do dorobku zespołu dołożył 16 „oczek”, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem.

eWinner Gwardia Wrocław – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2 (22:25, 25:18, 22:25, 25:20, 15:9)

MVP: Mateusz Siwicki

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali na własnym terenie ekipę AZS-u AGH Kraków. Gospodarze spotkania od początku nie tracili kontroli nad grą, a w pierwszym secie zwyciężyli z przewagą dziesięciu punktów. W dwóch kolejnych zaś rywale postawili im większy opór. Tomaszowianie dopisali do tabeli komplet punktów i rundę zasadniczą kończą na dziewiątym miejscu. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Tomaszowa Mazowieckiego był Dawid Sokołowski, a zdobył 16 punktów, z czego 3 zagrywką i 2 blokiem. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Neroj, a do dorobku zespołu dołożył 3 „oczka”, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS AGH Kraków 3:0 (25:15, 25:23, 25:22)

MVP: Bartłomiej Neroj

Exact Systems Norwid Częstochowa w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonał na własnym boisku ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. Częstochowianie po zwycięstwie w pierwszej partii ulegli rywalom w drugiej. W dwóch pozostałych zwyciężyli z wyraźnymi przewagami i ostatecznie rundę zasadniczą zakończyli na czwartym miejscu. Liderami ekipy z Częstochowy byli Tomasz Kryński, Łukasz Usowicz i Damian Kogut – wszyscy zdobyli po 12 punktów. MVP spotkania został wybrany Tomasz Kowalski, zaś do dorobku zespołu dołożył 4 „oczka”, w tym 1 zagrywką i 1 blokiem.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 17:25, 25:19, 25:17)

MVP: Tomasz Kowalski

Drużyna KPS-u Siedlce pokonała w wyjazdowym spotkaniu ekipę Krispolu Września. Siedlczanie w meczu prowadzili 2:1, ale gospodarze przedłużyli swoje szanse. W tie-breaku szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść goście, kończąc fazę zasadniczą na siódmym miejscu. Liderem zespołu z Siedlec był Damian Dobosz, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 16 punktów.

Krispol Września – KPS Siedlce 2:3 (22:25, 25:21, 25:18, 20:25, 13:15)

MVP: Damian Dobosz

Zespół MCKiS Jaworzno na zakończenie fazy zasadniczej pokonał na własnym boisku ekipę BAS-u Białystok. Najbardziej zacięta była pierwsza partia, którą gospodarze zapisali na swoim koncie po grze na przewagi. W dwóch pozostałych zwyciężyli z bezpiecznymi przewagami i ostatecznie fazę zasadniczą zakończyli na piętnastym miejscu. Liderem zespołu z Jaworzna był Jakub Grzegolec wybrany na MVP spotkania. Zdobył 14 punktów, z czego 1 zagrywką.

MCKiS Jaworzno – BAS Białystok 3:0 (26:24, 25:19, 25:21)

MVP: Jakub Grzegolec

Siatkarze LUK Politechniki Lublin w ostatnim meczu rundy zasadniczej, który decydował o tym, kto zajmie pierwsze miejsce, pokonali na własnym boisku ekipę BKS-u Visły Bydgoszcz. Lublinianie od początku narzucili przeciwnikom swoje tempo gry i w każdej z trzech partii zwyciężyli z wyraźną przewagą. Liderem zespołu z Lublina był Konrad Stajer, a zdobył 12 punktów, z czego 4 zagrywką i 5 blokiem. MVP starcia został zaś wybrany Grzegorz Pająk, a do dorobku zespołu dołożył 3 „oczka”, w tym 2 blokiem.

LUK Politechnika Lublin – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

MVP: Grzegorz Pająk

Ranking po rundzie zasadniczej:

 1. LUK Politechnika Lublin
 2. BKS Visła BYdgoszcz
 3. BBT Bielsko-Biała
 4. Exact Systems Norwid Częstochowa
 5. eWinner Gwardia Wrocław
 6. Polski Cukier Avia Świdnik
 7. KPS Siedlce
 8. Mickiewicz Kluczbork
 9. Lechia Tomaszów Mazowiecki
 10. AZS AGH Kraków
 11. ZAKSA Strzelce Opolskie
 12. Olimpia Sulęcin
 13. Krispol Września
 14. BAS Białystok
 15. MCKiS Jaworzno

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne