Robert Täht opuszcza Asseco Resovię Rzeszów

Włodarze Asseco Resovii Rzeszów poinformowali, że w nadchodzących meczach o piąte miejsce w składzie rzeszowian zabraknie estońskiego przyjmującego – Roberta Tähta. Zawodnik zdecydował się na opuszczenie klubu z Podkarpacia, a obowiązujący do końca maja kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Robert Täht do Asseco Resovii Rzeszów dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020, kiedy to zdecydował się opóścił włoską ligę, gdzie grał w barwach Sir Safery Perugii. W przeszłości przyjmujący doświadczenie zbierał w rodzimej lidze, gdzie w barwach Tartu Pere Leib wywalczył mistrzostwo oraz wicemistrzostwo Estonii, a także złoty i srebrny medal Schenker League. Ponad to w latach 2015-2017 Robert Täht był podstawowym zawodnikiem Cuprum Lubin, skąd przeniósł się do tureckiego Arkasu Spor Izmir, z którym sezon 2017/2018 zakończył z wicemistrzostwem kraju. Przed rozpoczęciem trawjących jeszcze rozgrywek Estończyk zdecydował się na powrót do PlusLigi, a w barwach Asseco Resovii Rzeszów rozegrał dziesięć spotkań i do punktowego dorobku drużyny dołożył sześćdziesiąt siedem punktów. Jednak jak poinformowali włodarze klubu dorobek punktowy Roberta Tähta nie ulegnie zmianie ponieważ kontrakt przyjmującego został rozwiązany za porozumieniem stron.

Rzeszowianie po słabszym początku sezonu ostatecznie rundę zasadniczą zakończyli na piątym miejscu, mając na swoim koncie siedemnaście wygranych spotkań, i przystąpili do ćwierćfinały mistrzostw Polski, gdzie mierzyli się z PGE Skrą Bełchatów. Jednak z rywalizacji między tymi zespołami zwycięsko wyszli bełchatowianie, którzy zagrają w półfinale rozgrywek, natomiast Asseco Resovia Rzeszów zagra o piąte miejsce, gdzie zmierzy się z VERVĄ Warszawa lub Treflem Gdańsk.

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własne