Tauron 1 Liga: Porażka BBTS-u Bielsko-Biała w Krakowie. Zacięta walka o pozycję lidera

W przedostatniej kolejce rozgrywek nie brakowało wrażeń. BBTS Bielsko-Biała przegrał z AZS-em AGH Kraków i obecnie traci do liderów tabeli pięć punktów. Z kolei eWinner Gwardia Wrocław o punkt wyprzedziła w rankingu ekipę Polskiego Cukru Avii Świdnik, tracąc obecnie dwa „oczka” do czwartego Exact Systems Norwid Częstochowa. Rywalizacja o pierwsze miejsce w fazie zasadniczej rozstrzygnie się natomiast między LUK Politechniką Lublin i BKS-em Visłą Bydgoszcz.

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki w meczu dwudziestej dziewiątej kolejki rozgrywek pokonali na własnym boisku ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie. Przyjezdni zapisali na swoim koncie jedynie pierwszą partię z minimalną różnicą punktów, zaś druga po grze na przewagi padła łupem gospodarzy. W kolejnych dwóch odsłonach zespół z Tomaszowa Mazowieckiego zwyciężył z bezpiecznymi przewagami, dopisując w rezultacie do tabeli komplet punktów. Liderem zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego był Mateusz Piotrowski, a zdobył 23 „oczka”. MVP spotkania został wybrany Dawid Sokołowski, natomiast do dorobku zespołu dołożył 14 punktów, w tym 1 blokiem.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (23:25, 26:24, 25:21, 25:21)

MVP: Dawid Sokołowski

Drużyna BKS-u Visły Bydgoszcz pokonała na własnym terenie ekipę Mickiewicza Kluczbork. Bydgoszczanie od początku nie tracili kontroli nad grą, wygrywając w każdej z odsłon z wyraźnymi przewagami. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Bydgoszczy był Jan Galabov, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 16 „oczek”, z czego 2 zagrywką.

BKS Visła Bydgoszcz – Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

MVP: Jan Galabov

LUK Politechnika Lublin w meczu dwudziestej dziewiątej kolejki rozgrywek pokonała ekipę Polskiego Cukru Avii Świdnik. Lublinianie od początku nie tracili kontroli nad grą, a każda z trzech partii zakończyła się niewielką przewagą. Liderem lubelskiej ekipy był David Mehić, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 18 punktów, z czego 3 blokiem.

Polski Cukier Avia Świdnik – LUK Politechnika Lublin 0:3 (22:25, 24:26, 23:25)

MVP: David Mehić

Siatkarze KPS-u Siedlce pokonali na własnym boisku ekipę MCKiS Jaworzno. Gospodarze zapisali na swoim koncie pierwszą partię z przewagą aż czternastu punktów, lecz druga padła łupem zespołu z Jaworzna. W trzeciej odsłonie z wyraźną przewagą ponownie zwyciężyli gospodarze meczu, jednak przyjezdni powrócili do walki. Doprowadzili do tie-breaka, ale w nim szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść gracze z Siedlec. Liderem zwycięskiego zespołu był Mateusz Kańczok, a zdobył 16 punktów, z czego 1 blokiem. MVP spotkania został wybrany Szymon Bereza, zaś do dorobku zespołu dołożył 6 „oczek”, w tym 3 blokiem.

KPS Siedlce – MCKiS Jaworzno 3:2 (25:11, 20:25, 25:15, 23:25, 15:13)

MVP: Szymon Bereza

Zespół Exact Systems Norwid Częstochowa w meczu dwudziestej dziewiątej kolejki rozgrywek pokonał na własnym terenie ekipę Krispolu Września. Częstochowianie w meczu prowadzili 2:0, ale w trzeciej odsłonie przyjezdni powrócili do walki, przedłużając swoje szanse. W czwartej partii jednak gospodarze przypieczętowali swoje zwycięstwo, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderem ekipy z Częstochowy był Damian Kogut, a zdobył 22 punkty, z czego 4 zagrywką i 3 blokiem. MVP został wybrany Tomasz Kowalski, zaś do dorobku zespołu dołożył 7 „oczek”, w tym 2 zagrywką.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:19)

MVP: Tomasz Kowalski

Siatkarze AZS-u AGH Kraków pokonali na własnym boisku ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. Krakowianie po zwycięstwie w pierwszej partii ulegli rywalom w drugiej. W dwóch kolejnych utrzymali kontrolę na grą i w rezultacie dopisali do tabeli komplet punktów. Liderem ekipy z Krakowa był Kamil Dębski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 19 punktów, z czego 6 zagrywką i 2 blokiem.

AZS AGH Kraków – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 19:25, 25:18, 25:21)

MVP: Kamil Dębski

Drużyna eWinner Gwardii Wrocław pokonała w wyjazdowym spotkaniu zespół Olimpii Sulęcin. Wrocławianie po zwycięstwie w pierwszej partii ulegli rywalom w dwóch kolejnych. W czwartej siatkarze wrocławskiego zespołu powrócili do walki, a w tie-breaku przypieczętowali swoje zwycięstwo z przewagą ośmiu „oczek”. Liderem zespołu z Wrocławia był Damian Wierzbicki, a zdobył 20 punktów, w tym 2 blokiem. MVP spotkania został wybrany Łukasz Lubaczewski, zaś do odrobku zespołu dołożył 12 punktów, z czego 1 zagrywką

Olimpia Sulęcin – e-Winner Gwardia Wrocław 2:3 (22:25, 25:22, 25:22, 21:25, 7:15)

MVP: Łukasz Lubaczewski

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne