Tauron 1 Liga: Bydgoszczanie i bielszczanie zmniejszyli straty do lidera

W dwudziestej ósmej kolejce spotkań BKS Visła Bydgoszcz i BBTS Bielsko-Biała odniosły zwycięstwa za trzy punkty, zmniejszając straty do LUK Politechniki Lublin, która mecz tej rundy rozegrała wcześniej. Zwycięstwo odniosła m.in. ekipa Exact Systems Norwid Częstochowa i obecnie ma tyle samo punktów, co Polski Cukier Avia Świdnik, która przegrała sobotni mecz. Tuż za tymi ekipami z punktem straty plasuje się zaś eWinner Gwardia Wrocław.

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała w meczu dwudziestej ósmej kolejki rozgrywek pokonali na własnym boisku ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie. Bielszczanie od początku nie tracili kontroli nad grą, a każda z trzech rozegranych odsłon zakończyła się wyraźną przewagą. Liderem zespołu z Bielska-Białej był Paweł Gryc, a zdobył 13 punktów, z czego 2 zagrywką i 1 blokiem. MVP spotkania został wybrany Jarosław Macionczyk, zaś do dorobku zespołu dołożył 2 „oczka”.

BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

MVP: Jarosław Macionczyk

Zespół Krispolu Września pokonał na własnym boisku ekipę AZS-u AGH Kraków. Siatkarze z Wrześni ulegli rywalom jedynie w pierwszej partii z różnicą pięciu „oczek”, zaś w kolejnej zwyciężyli z przewagą ośmiu punktów. W trzeciej partii rywale postawili im większy opór, a w czwartym gospodarze zdecydowanie przypieczętowali zwycięstwo w meczu. Liderem zespołu z Wrześni był Łukasz Kalinowski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 16 punktów, z czego 2 zagrywką i 1 blokiem.

Krispol Września – AZS AGH Kraków 3:1 (20:25, 25:17, 25:23, 25:19)

MVP: Łukasz Kalinowski

Ekipa Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała na wyjeździe zespół MCKiS Jaworzno. Częstochowianie po zwycięstwie w zaciętej pierwszej odsłonie zapisali na swoim koncie także drugą partię, ale w trzeciej swoje szanse jeszcze przedłużyli gospodarze pojedynku. W czwartej partii natomiast siatkarze z Częstochowy zdecydowanie postawili kropkę nad ‚i’, dopisując do tabeli komplet punktów. Najlepiej punktującym graczem w częstochowskiej ekipie był Tomasz Kryński, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 18 „oczek”, a w tym 4 blokiem.

MCKiS Jaworzno – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (27:29, 20:25, 25:23, 18:25)

MVP: Tomasz Kryński

Siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz w meczu dwudziestej ósmej kolejki rozgrywek pokonali na własnym boisku zespół Polskiego Cukru Avii Świdnik. Bydgoszczanie od początku nie tracili kontroli nad grą, zaś najwyraźniej wygrali w trzeciej odsłonie, bo z dziesięciopunktową przewagą. Liderami zespołu z Bydgoszczy byli Jan Galabov i Patryk Strzeżek – obaj zdobyli po 13 punktów. Jan Galabov odebrał także statuetkę MVP, a w swoim dorobku zgromadził 3 punkty zagrywką i 1 blokiem.

BKS Visła Bydgoszcz – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:23, 25:21, 25:15)

MVP: Jan Galabov

Zespół eWinner Gwardii Wrocław w meczu dwudziestej ósmej kolejki pokonał na wyjeździe ekipę Mickiewicza Kluczbork. Wrocławianie ulegli rywalom jedynie w pierwszej partii, zaś w kolejnych zwyciężyli z dość wyraźnymi przewagami, dopisując w rezultacie komplet punktów do tabeli. Liderem zespołu z Wrocławia był Damian Wierzbicki, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 22 punkty, z czego 4 blokiem.

Mickiewicz Kluczbork – eWinner Gwardia Wrocław 1:3 (25:17, 20:25, 19:25, 20:25)

MVP: Damian Wierzbicki

Zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonał na własnym terenie ekipę Olimpii Sulęcin. Gospodarze meczu od początku nie tracili kontroli nad grą, zwyciężając z wyraźną przewagą w każdej z trzech odsłon. Liderem zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego był Mateusz Piotrowski, a zdobył 18 punktów, w tym 1 blokiem. MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Neroj, a do dorobku zespołu dołożył 5 „oczek”.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

MVP: Bartłomiej Neroj

Mecz dwudziestej czwartej kolejki

Zespół BAS-u Białystok w zaległym meczu dwudziestej czwartej kolejki zmagań pokonał na własnym boisku ekipę KPS-u Siedlce. Pierwszą partię z różnicą sześciu punktów zapisali na swoim koncie siedlczanie, zaś drugą z taką samą przewagą gospodarze. W trzeciej odsłonie siatkarze z Białegostoku ulegli rywalom z dziesięciopunktową stratą, w czwartym zwyciężyli z przewagą dziewięciu „oczek”, a w tie-breaku postawili kropkę nad ‚i. Liderem zespołu z Białegostoku był wybrany MVP spotkania Kacper Wnuk. Zdobył 23 punkty, z czego 3 zagrywką i 3 blokiem.

BAS Białystok – KPS Siedlce 3:2 (19:25, 25:19, 15:25, 25:16, 15:12)

MVP: Kacper Wnuk

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne