PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała ekipę z Suwałk

Drużyna Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu fazy play-off pokonała na własnym boisku ekipę Ślepska Malow Suwałki. Kędzierzynianie ulegli siatkarzom z Suwałk w pierwszej partii z różnicą ośmiu punktów, zaś w trzech kolejnych od początku utrzymywali kontrolę nad grą i w każdej z odsłon zwyciężyli z bezpieczną przewagą. Najlepszym graczem spotkania został wybrany David Smith.

Mecz od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli goście (3:0). Kędzierzynianie przystąpili do gry, lecz przewagę utrzymywali po swojej stronie siatkarze z Suwałk (8:3). Kontrolowali grę w dalszej części seta, powiększali swój dorobek punktowy, zaś kędzierzynianie nie mogli znaleźć sposobu, aby ich zatrzymać (16:7). Ostatecznie inauguracyjną partię zapisali na swoim koncie z przewagą ośmiu punktów (25:17).

Drugiego seta zespoły rozpoczęły wymianą „oczek” (1:1), a w dalszej kolejności kędzierzynianie szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Utrzymywali przewagę po swojej stronie, choć przeciwnicy próbowali odrabiać straty. Gospodarze skutecznie im to uniemożliwiali, objęli pięciopunktową przewagę (10:5) i w dalszym ciągu wyraźnie kontrolowali grę. Ostatecznie zwyciężyli w tej partii z przewagą dziewięciu „oczek” (25:16).

Trzeciego seta od czteropunktowego prowadzenia rozpoczęli kędzierzynianie (4:0). Przyjezdni przystąpili do odrabiania strat, złapali kontakt w przeciwnikami (3:4), ale ci nie pozwolili na więcej i momentalnie odzyskali cztery „oczka” zapasu (7:3). Kontrolowali grę także w tej partii, powiększali swój dorobek punktowy, zaś rywale nie mogli znaleźć sposobu, aby ich zatrzymać (14:8). Pewnie zmierzali do zwycięstwa i ostatecznie zapisali tę partię na swoim koncie z przewagą dziewięciu punktów (25:16).

Czwartą odsłonę od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze z Suwałk (2:0). Kędzierzynianie przystąpili do gry, lecz inicjatywę utrzymywali po swojej stronie przyjezdni (4:2). Kędzierzynianie dość szybko doprowadzili do remisu (7:7), a w dalszej kolejności wyszli na trzypunktowe prowadzenie (11:8). Utrzymywali kontrolę nad grą i pewnie zmierzali do zwycięstwa w całym spotkaniu (19:12). Goście nie zamierzali jednak poddawać się bez walki, zmniejszając w końcówce straty do dwóch „oczek” (19:21). Kędzierzynianie nie pozwolili na więcej i ostatecznie tę partie zapisali na swoim koncie z przewagą czterech punktów (25:21).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (17:25, 25:16, 25:16, 25:21)

MVP: David Smith

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith, Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Rafał Prokopczuk, Krzysztof Rejno

Ślepsk Malow Suwałki: Marcin Waliński, Tomas Rousseaux, Bartłomiej Bołądź, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Sebastian Warda, Kevin Klinkenberg, Kacper Gonciarz, Łukasz Rudzewicz,