PlusLiga: Trefl Gdańsk pokonuje zespół z Warszawy

W pierwszym meczu fazy play-off ekipa Trefla Gdańsk pokonała na własnym terenie zespół Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Gdańszczanie w pierwszych dwóch partiach kontrolowali grę, zwyciężając z dość wyraźnymi przewagami, ale w trzeciej odsłonie do walki powrócili warszawianie, przedłużając swoje szanse. W czwartej zaś po zaciętej grze kropkę nad ‚i’ postawili siatkarze Trefla Gdańsk. MVP spotkania został wybrany Moritz Reichert.

Mecz rozpoczął się wymianą „oczek” po błędach w polu serwisowym (1:1). Gdańszczanie po dwóch punktowych zagrywkach Mariusza Wlazłego objęli trzy „oczka” przewagi (4:1), a następnie utrzymywali ją, choć rywale walczyli o odrobienie strat. Siatkarze gdańskiego zespołu skutecznie im to uniemożliwiali, powiększając swoją przewagę do pięciu „oczek” (10:5). W dalszym ciągu kontrolowali przebieg seta (17:10) i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z różnicą siedmiu punktów (25:18).

Drugi set został zainaugurowany wymianą „oczek” (1:1), a następnie zespoły nawiązały ze sobą walkę. Gdańszczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), zaś as serwisowy Bartłomieja Lipińskiego powiększył je (6:3). Warszawianie jednak nie zamierzali składać broni i szybko odrobili straty (6:6). Między zespołami trwała zacięta gra, lecz inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie gospodarze meczu. Powiększyli swoją przewagę do czterech punktów (14:10), a w dalszej kolejności do pięciu (18:13). Przyjezdni jeszcze próbowali walczyć, zmniejszając straty do dwóch punktów (16:18). Gdańszczanie nie pozwolili rywalom na więcej i ostatecznie w drugim secie zwyciężyli z przewagą pięciu „oczek” (25:20).

Trzeciego seta od dwupunktowego prowadzeniem rozpoczęli gdańszczanie (2:0). Warszawianie przystąpili do gry, ale na prowadzeniu cały czas utrzymywali się gospodarze meczu. Przyjezdni nie zamierzali jednak składać broni. Przystąpili do odrabiania strat, wyrównali wynik (5:5), a skuteczny atak Artura Szalpuka wyprowadził ich na prowadzenie (6:5). Między zespołami trwała zacięta gra, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Warszawianie w decydującym fragmencie seta wyszli na trzypunktowe prowadzenie (16:13), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć siatkarze z Gdańska jeszcze walczyli o ponowne wyrównanie wyniku (18:19). Przyjezdni nie stracili kontroli nad grą i ostatecznie trzecią partię zapisali na swoim koncie z przewagą czterech punktów (25:21).

Czwartego seta zespoły rozpoczęły wyrównanie (3:3). Warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), lecz siatkarze z Gdańska momentalnie odrobił stracone „oczka” (5:5) i między zespołami w dalszym ciągu trwała zacięta walka. Gdańszczanie objęli trzypunktowe prowadzenie (11:8), ale to nie zatrzymało warszawian. Utrzymywali kontakt z rywalami (10:11), a dalszej kolejności doprowadzili do remisu (13:13) i ponownie drużyny walczyły o każdy punkt. W końcówce gospodarze wyszli na dwa „oczka” przewagi (19:17), a punktowa zagrywka Moritza Reicherta powiększyła je (20:17). Ostatecznie gdańszczanie nie wypuścili z rąk prowadzenia i przypieczętowali zwycięstwo w całym spotkaniu (25:22).

Trefl Gdańsk – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:22)

MVP: Moritz Reichert

Składy drużyn:

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły, Marcin Janusz, Moritz Reichert, Karol Urbanowicz, Pablo Crec, Maciej Olenerek (libero) oraz Bartosz Pietruczuk, Bartłomiej Mordyl,

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Jan Król, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Igor Grobelny, Damian Wojtaszek (libero) oraz Michał Superlak, Artur Szalpuk, Michał Kozłowski,

Źródło: Informacja własna