Vital Heynen powołał zawodników na pierwszą część sezonu

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, Vital Heynen, powołał dwudziestu czterech zawodników na pierwszą część sezonu. Choć w większości selekcjoner zdecydował się powołać zawodników, którzy w minionych latach sięgali po medale Ligi Narodów czy Mistrzostw Europy, to szansę na debiut w barwach narodowych otrzyma Kamil Semeniuk. Na pierwsze zgrupowanie powołani zawodnicy oraz sztab szkoleniowy przyjadą do Spały w drugiej połowie kwietnia.

W minionym sezonie nie odbył się żaden turniej międzynarodowy, a biało-czerwoni rozegrali tylko kilka meczów sparingowych. Jednak w nadchodzącym sezonie reprezentacyjnym zespoły czeka dużo grania, bo już 28 maja we włoskim Rimini rozpocznie się siatkarska Liga Narodów, a w kolejnych okresach czekają nas Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 oraz Mistrzostwa Europy. Na razie Vital Heynen zdecydował się powołać zawodników na pierwszą część sezonu, a szansę na debiut w seniorskiej reprezentacji otrzyma Kamil Semeniuk, po za tym selekcjoner powołał zawodników, którzy na przestrzeni ostatnich lat stanowią o sile naszej reprezentacji. Powołani na tę część sezonu kadrowicze na pierwszym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale pojawią się w drugiej połowie kwietnia, a skład, który jako pierwszy rozpocznie przygotowania będzie zależny od przebiegu rywalizacji w poszczególnych ligach oraz udziału zawodników w europejskich pucharach.

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na pierwszą część sezonu 2021

Rozgrywający: Marcin Komenda,  Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz

Atakujący: Maciej Muzaj, Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

Środkowi: Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Norbert Huber

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Wilfreldo Leon, Michał Kubiak, Kamil Semeniuk, Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak

Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen – trener

Michał Mieszko Gogol – asystent trenera

Sebastian Pawlik – asystent trenera

Paweł Woicki – asystent trenera

Jakub Gniado – trener przygotowania fizycznego

Jan Sokal – lekarz

Paweł Brandt – fizjoterapeuta

Tomasz Pieczko – fizjoterapeuta

Robert Kaźmierczak – statystyk

Elżbieta Poznar – kierownik reprezentacji

Hubert Tomaszewski – menedżer reprezentacji

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne