Jurij Gladyr na dłużej w Jastrzębskim Węglu

Włodarze Jastrzębskiego Węgla poinformowali o przedłużeniu kontraktu z Jurijem Gladyrem na sezon 2021/2022, z możliwością o kolejny rok. Pochodzący z Ukrainy środkowy na Śląsk przeniósł się przed rozpoczęciem trwającego sezonu i szybko stał się podstawowym ogniwem zespołu. Warto zazanczyć, że Jurij Gladyr w plusligowych rozgrywakch występuje na polskiej licencji zawodniczej.

Jurij Gladyr przez lata związany jest z Polską, ponieważ pierwszy raz w PlusLidze wystąpił w sezonie 2008/2009, kiedy to opuścił zespół z Kijowa i przeniósł się do ówczesnej Politechniki Warszawskiej. Natomiast w latach 2009-2016 środkowy związny był z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył mistrzostwo Polski, dwa srebrne oraz brązowy medal rozgrywek, a także dwukrotnie sięgnął po Puchar Polski. Z Kędzierzyna-Koźla Jurij Gladyr przeniósł się do Bełchatowa, gdzie spędził tylko rok zakończony wicemistrzostwem kraju. W 2017 roku zawodnik zdecydował się na wyjazd z Polski i kolejne lata spędził najpierw w Turcji, a później we włoskiej Emma Villas Siena. Jednak przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 włodarze Jastrzębskiego Węgla poinformowali o podpisaniu kontraktu z Jurijem Gladyrem, który szybko stał się podstawowym zawodnikiem zespołu. Do dorobku punktwego drużyny, w fazie zasadniczej, środkowy dołożył dwieście czterdzieści dwa „oczka” z czego aż pięćdziesiąt punktów Jurij Gladyr zdobył z pola serwisowego co plasuje go na czele najlepiej zagrywających zawodników. Dobra postawa zawodnika skutkowała przedłużeniem kontraktu o kolejny rok, z możliwością przedłużenia o jeszcze jeden sezon. „Jurij Gladyr to siatkarska klasa sama w sobie. Zawodnik z dużą charyzmą i charakterem, który spaja drużynę zarówno na boisku, jak w i szatni. Profesjonalista w każdym calu, o czym świadczy jego sylwetka, jak i indywidualne statystyki. Cieszę się, że pozostaje z nami na dłużej. Z takim graczem możemy walczyć o najwyższe cele” ­– mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla. Radości z takiego obrotu sprawy nie kryje również sam zawodnik, dla którego sezon 2021/2022 będzie trzecim spędzonym na Śląsku. „Nie chcę się powtarzać, ale Jastrzębski Węgiel to klub, który zapewnia swoim zawodnikom wszystko, czego potrzebują. Nam pozostaje więc tylko brać się do roboty i zapewniać klubowi jak najlepszy wynik. Była to dla mnie łatwa decyzja. Mnie tutaj wszystko odpowiada, więc wspólnie z żoną zdecydowaliśmy, że będzie to najlepsze rozwiązanie i cieszę się z tego niezmiernie” – mówi Jurij Gladyr.

Sezon zasadniczy zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zakończyli na drugim miejscu i o miejsce w półfinale powalczą z Jurajskimi Rycerzami. Choć faworytami wydają się być jastrzębianie, to przez pryzmat spotkań rozegranych w sezonie zasadniczym, gdzie drużyny podzieliły się zwycięstwami, rywalizacja między nimi zapowiada się emocjonująco. Gra toczyć się będzie do dwóch wygranych spotakań, a pierwsze z nich zaplanowano na 21 marca.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne