Tauron 1 Liga: Bez zmian na czele tabeli. Polski Cukier Avia Świdnik na czwartym miejscu

W dwudziestej siódmej kolejce zwycięstwa odniosły zespoły wyżej notowane w tabeli, zaś tylko jedno spotkanie, pomiędzy eWinner Gwardią Wrocław z Lechią Tomaszów Mazowiecki, zakończyło się podziałem „oczek”. Komplet punktów do tabeli dopisały m. in. drużyny z czołówki, a dobrą passę kontynuuje ekipa Polskiego Cukru Avii Świdnik, która po zwycięstwie nad Mickiewiczem Kluczbork plasuje się na czwartym miejscu w rankingu.

Zespół eWinner Gwardii Wrocław w meczu dwudziestej siódmej kolejki rozgrywek pokonał na własnym boisku ekipę Lechii Tomaszów Mazowiecki. Wrocławianie w całym spotkaniu prowadzili 2:0, zwyciężając w obu pierwszych odsłonach z przewagą siedmiu punktów, ale w trzecim po grze na przewagi skuteczniejsi byli siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego. Doprowadzili następnie do tie-breaka, lecz w nim ponownie górą byli gospodarze meczu. Liderem wrocławskiego zespołu był Damian Wierzbicki, a zdobył 25 punktów, z czego 3 blokiem. MVP spotkania został zaś wybrany Mateusz Biernat.

eWinner Gwardia Wrocław – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:18, 25:18, 25:27, 20:25, 15:12)

MVP: Mateusz Biernat

Drużyna BKS-u Visły Bydgoszcz pokonała na wyjeździe zespół BAS-u Białystok. Siatkarze z Bydgoszczy od początku nie tracili kontroli nad grą, a pierwsze dwie odsłony zakończyły się niewielką różnicą punktów. W trzeciej partii bydgoszczanie postawili kropkę nad ‘i’ z przewagą aż dwunastu „oczek”, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderem ekipy z Bydgoszczy był Patryk Strzeżek, a zdobył 14 „oczek”, z czego 2 zagrywką. MVP spotkania został wybrany rozgrywający Michał Masny.

BAS Białystok – BKS Visła Bydgoszcz 0:3 (22:25, 24:26, 13:25)

MVP: Michał Masny

Zespół Polskiego Cukru Avii Świdnik pokonał na własnym terenie ekipę Mickiewicza Kluczbork w meczu dwudziestej siódmej kolejki zmagań. Świdniczanie po zwycięstwie w pierwszej partii z dwupunktową różnicą ulegli rywalom po grze na przewagi w drugiej. W dwóch kolejnych nie stracili kontroli nad grą, przypieczętowując kolejne zwycięstwo. Najlepiej punktującym graczem zespołu ze Świdnika był Mateusz Rećko, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 26 punktów, z czego 2 zagrywką i 4 blokiem.

Polski Cukier Avia Świdnik – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23)

MVP: Mateusz Rećko

LUK Politechniki Lublin w wyjazdowym spotkaniu pokonała ekipę KPS-u Siedlce. Lublinianie ulegli rywalom tylko w pierwszym secie z różnicą trzech „oczek”. Drugą zapisali na swoim koncie po grze na przewagi gospodarze pojedynku, zaś w dwóch ostatnich wyraźnie przypieczętowali zwycięstwo, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderem zespołu z Lublina był Paweł Rusin, a zdobył 17 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. MVP starcia został zaś wybrany Grzegorz Pająk, a do dorobku zespołu dołożył 6 punktów.

KPS Siedlce – LUK Politechnika Lublin 1:3 (25:22, 25:27, 14:25, 17:25)

MVP: Grzegorz Pająk

Ekipa AZS-u AGH Kraków pokonała na własnym boisku zespół MCKiS Jaworzno. Krakowianie po zwycięstwie w pierwszej partii z przewagą pięciu punktów ulegli rywalom w drugiej odsłonie z różnicą dwóch „oczek”. Trzecią partię ponownie zapisali na swoim koncie gospodarze z minimalną przewagą, zaś w czwartej odsłonie zdecydowanie przypieczętowali zwycięstwo i dopisali do tabeli komplet punktów. Liderem zespołu z Krakowa był Kamil Dębski, który odebrał nagrodę MVP. Zdobył 22 punkty, z czego 2 zagrywką i 1 blokiem.

AZS AGH Kraków – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:20, 23:25, 25:23, 25:17)

MVP: Kamil Dębski

Zespół ZAKSY Strzelce Opolskie w meczu dwudziestej siódmej kolejki rozgrywek pokonał na własnym terenie ekipę Krispolu Września. Pierwszą partię po grze na przewagi zapisali na swoim koncie gospodarze, zaś druga w takim samym stosunku punktowym padła łupem przyjezdnych. W kolejnej z niewielką różnicą także zwyciężyli siatkarze ze Strzelec Opolskich, a w czwartym secie zdecydowanie postawili kropkę nad ‘i’. Liderem ekipy gospodarzy był Filip Grygiel, który odebrał statuetkę MVP. Zdobył 25 punktów, z czego 4 zagrywką.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Krispol Września 3:1 (27:25, 24:26, 25:23, 25:19)

MVP: Filip Grygiel

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała pokonali na wyjeździe ekipę Olimpii Sulęcin. Bielszczanie w pierwszej partii zwyciężyli z przewagą dwóch punktów, zaś drugą odsłonę zapisali na swoim koncie zdecydowanie wyraźniej. W trzeciej partii postawili zaś kropkę nad ‘i’ po grze na przewagi. Liderem zespołu z Bielska-Białej był Tomasz Piotrowski, zdobywca statuetki MVP. Zanotował 19 punktów, z czego 2 zagrywką.

Olimpia Sulęcin – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 18:25, 26:28)

MVP: Tomasz Piotrowski

Źródło: www.tauron1liga.pl / opracowanie własne