Liga Mistrzów: Itas Trentino po trzech setach pokonał ekipę z Perugii

W pierwszym meczu półfinałowym rozgrywek Ligi Mistrzów siatkarze Itas Trentino pokonali na własnym terenie ekipę Sir Sicoma Monini Perugię. Gospodarze nie tracili inicjatywy nad grą, a najwyraźniej zapisali na swoim koncie drugą partię, bo z przewagą jedenastu punktów. W trzecim secie przyjezdni postawili im większy opór, jednak siatkarze z Trydentu nie stracili koncentracji, przypieczętowując zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się się wymianą punktów (1:1) i zespoły nawiązały ze sobą walkę (3:3). Siatkarze Itas Trentino wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3), a następnie utrzymywali przewagę po swojej stronie, choć przeciwnicy próbowali odrobić stracone „oczka” i nie tracili kontaktu z rywalami. Gospodarze jednak stale utrzymywali inicjatywę po swojej stronie i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie z różnicą czterech punktów (25:21).

Drugą partię skuteczniej rozpoczęli gospodarze, którzy dość szybko objęli pięciopunktowe prowadzenie (8:3). Kontrolowali grę w dalszej części seta, choć przyjezdni próbowali odrabiać stracone punkty. Siatkarze Itas Trentino skutecznie im to uniemożliwiali i stale powiększali swój dorobek dorobek punktowy (15:6). Pewnie zmierzali do zwycięstwa także w tym secie i ostatecznie wygrali z przewagą jedenastu „oczek” (25:16).

Trzeciego seta zespoły rozpoczęły zaciętą walką, choć minimalny komfort bezpieczeństwa spoczywał po stronie gospodarzy. Siatkarze z Perugii wyszli na dwupunktowe prowadzenie (7:5), ale rywale nie tracili z nimi kontaktu. Między zespołami trwała zacięta walka, w której nikt nie wstrzymywał ręki (12:12), a w końcówce gospodarze przejęli inicjatywę. Utrzymywali przewagę po swojej stronie (22:20) i ostatecznie przypieczętowali zwycięstwo w całym spotkaniu (25:23).

Itas Trentino – Sir Sicoma Monini Perugia 3:0 (25:21, 25:16, 25:23)

MVP: Nimir Abdel-Aziz

Itas Trentino: Alessandro Michieletto, Ricardo Lucarelli Santos De Souza, Nimir Abdel-Aziz, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac, Salvatore Rossini (libero) oraz Simone Giannelli, Luis Tomas Sosa Sierra,

Sir Sicoma Monini Perugia: Dragan Travica, Thijs Ter Horst, Wilfredo Leon, Sebastian Sole, Roberto Russo, Oleh Plotnytskyi, Massimo Colaci (libero) oraz Jan Zimmermann, Maciej Muzaj, Fabio Ricci, Sharone Vernon-Evans,