Kolejny sezon Bartłomieja Bołądzia w Suwałkach

Choć sezon trwa w najlepsze to włodarze plusligowych klubów nie próżnują i budują składy na rozgrywki 2021/2022. Kilka tygodni temu Ślepsk Malow Suwałki informował o przedłużeniu kontraktu z Andrzejem Kowalem, a dziś dotarła do nas informacja, że nową umowę podpisał Bartłomiej Bołądź, który na Podlasiu występuje od 2019 roku.

Bartłomiej Bołądź do drużyny z Suwałk trafił przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020, kiedy to suwałczanie debiutowali w PlusLidze, i od razu stał się mocnym punktem prowadzonej przez Andrzeja Kowala drużyny. W minionym sezonie atakujący znalazł się w piątce najlepiej punktujących oraz atakujących zawodników całej PlusLigi. Natomiast w trwających obecnie rozgrywkach, tylko w sezonie zasadniczym, Bartłomiej Bołądź dołożył do dorobku drużyny czterysta czterdzieści dziewięć punktów, z czego aż czterdzieści dziewięć „oczek” zdobył w polu zagrywki, co plasuje go na drugim miejscu wśród najlepiej zagrywających. Taki bieg wydarzeń spowodował, że włodarze Ślepska Malow Suwłaki zdecydowali się na przedłużenie kontraktu z atakującym, i tym samym sezon 2021/2022 będzie dla Bartłomieja Bołądzia trzecim spędzonym na Podlasiu, gdzie trafił z niemieckiego VfB Friedrichshafen.

Bartłomiej Bołądź z pewnością będzie wiodącą postacią w nadchodzących play-offach, gdzie w ramach spotkań ćwierćfinałowych suwałczanie zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a pierwsze spotkanie zaplanowano na 21 marca. Podopieczni Andrzeja Kowala, by jak najlepiej przygotować się do pojedynku z kędzierzyńskim zespołem, w najbliższym czasie rozegrają dwa spotkania sparingowe, a ich rywalem będzie Asseco Resovia Rzeszów.

Źródło: slepsksuwalki.pl/opracowanie własne