PlusLiga: Olsztynianie pokonali rzeszowian na zakończenie fazy zasadniczej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali ekipę Asseco Resovii Rzeszów. Olsztynianie prowadzili w meczu 2:0, ale w trzeciej odsłonie swoje szanse przedłużyli rzeszowianie. W czwartym secie olsztynianie z wysoką przewagą postawili kropkę nad ‚i’, w rezultacie dopisując do tabeli trzy punkty. MVP spotkania został wybrany Rojas Javier Octavio Concepcion.

Mecz rozpoczął się wymianą „oczek” (1:1), a następnie zespoły nawiązały ze sobą zaciętą walkę (5:5). Rzeszowianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (7:5) i utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć rywale nie zamierzali składać broni w walce o odrobienie strat. Zdołali wyrównać wynik (13:13) i w dalszym ciągu między ekipami trwała zacięta gra, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Ostatecznie wyrównaną końcówkę pierwszej partii rozstrzygnęli na swoją korzyść olsztynianie (29:27).

Drugiego seta zespoły ponownie zainaugurowały wymianą punktów (1:1), a następnie olsztynianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Utrzymywali kontrolę nad grą, skutecznie uniemożliwiając rywalom odrabianie strat (8:3). Rzeszowianie nie zamierzali jednak składać broni, odzyskali stracone „oczka”, wyrównali wynik (9:9) i między zespołami trwała zacięta gra. W końcówce gospodarze spotkania wyszli na trzypunktowe prowadzenie (21:18), lecz i to nie zatrzymało rzeszowian, którzy jeszcze walczyli. Ostatecznie drugą odsłonę także zapisali na swoim koncie siatkarze z Olsztyna (25:23).

Trzecią partię od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli olsztynianie (2:0), ale rzeszowianie szybko przystąpili do gry, nawiązując z przeciwnikami walkę (3:3). Wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), i utrzymywali rywali na dystans. Powiększyli swoją przewagę do pięciu punktów (13:8), w dalszym ciągu kontrolowali grę i ostatecznie trzecią partię zapisali na swoim koncie (25:19).

Czwartą odsłonę skuteczniej rozpoczęli olsztynianie, którzy już po pierwszych akcjach wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć rzeszowianie nie zamierzali składać broni i dosyć szybko doprowadzili do remisu (7:7). Między zespołami trwała zacięta walka, w której nikt nie wstrzymywał ręki. W decydującej fazie seta olsztynianie objęli czteropunktowe prowadzenie (17:13), utrzymywali kontrolę nad grą, uniemożliwiając przeciwnikom powrót do walki i ostatecznie tę partię zapisali na swoim koncie z przewagą siedmiu punktów (25:18).

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (29:27, 25:23, 19:25, 25:18)

MVP: Rojas Javier Octavio Concepcion

Indykpol AZS Olsztyn: Dawid Woch, Przemysław Stępień, Rojas Javier Octavio Concepcion, Robbert Andringa, Damian Schulz, Ruben Schott, Jakub Ciunajtis (libero) oraz Nikodem Wolański, Remigiusz Kapica

Asseco Resovia Rzeszów: Nicolas Szerszeń, Fabian Drzyzga, Jeffrey Jendryk, Clemen Cebulj, Karol Butryn, Timo Tammemaa, Michał Potera (libero) oraz Bartłomiej Krulicki, Damian Domagała, Piotr Hain, Paweł Woicki, Bartosz Mariański (libero), Robert Taht