Mateusz Poręba sezon dokończy we Włoszech

Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn poinformowali o przedłużeniu kontraktu przez jednego z ważnych zawodników, Mateusza Porębę. Nowa umowa obowiązywać będzie do 2023 roku, jednak trwające rozgrywki środkowy dokończy w lidze włoskiej, gdzie w decydującej części sezonu zasili szeregi Vero Volley Monza.

Mateusz Poręba to jeden z zawodników młodego pokolenia, którzy do PlusLigi weszli w ostatnich latach. Środkowy pierwsze kroki w siatkówce stawiał w Rzeszowie oraz w Spale, skąd w 2018 roku trafił na Warmię i Mazury. W ciągu ostatnich trzech sezonów Mateusz Poręba rozwijał swoje umiejętności stając się ważnym ogniwem zespołu. W sezonie 2020/2021 zawodnik wystąpił w dwudziestu czterech meczach i dołożył do dorobku drużyny sto trzydzieści dziewięć punktów. Aktualna umowa Mateusza Poręby miała obowiązywać do zakończenia obecnych rozgrywek, jednak zarówno zawodnik jak i włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn zdecydowali się na przedłużenie kontraktu o kolejne dwa lata. „Bardzo dobrze czuje się w Olsztynie. Dużo osób liczy na mnie, a Klub dał mi szansę się rozwinąć. Cały czas robię postępy w grze i chciałbym jak najwięcej oddać. Gdy podpisywałem pierwszą umowę, nie myślałem, że spędzę w stolicy Warmii i Mazur aż pięć lat. Mocno związałem się z tym miastem i chcę być tutaj jak najdłużej” – mówi Mateusz Poręba.

Olsztynianie zakończyli już sezon zasadniczy, a w fazie play-off zagrają o dziewiąte miejsce w ostatecznej klasyfikacji, jednak w tych meczach zabraknie Mateusza Poręby, który został wypożyczony do włoskiej Vero Volley Monza. Włoski zespół fazę zasadniczą zakończył na czwartej lokacie ligi włoskiej i w najbliższych dniach rozpocznie zmagania w ćwierćfinale. Polski środkowy ma być wzmocnieniem na te najważniejsze rozstrzygnięcia, jednocześnie zarówno sam zawodnik jak i klub dopatrują się w takim biegu wydarzeń możliwości rozwoju. „Jestem wdzięczny, że władze Klubu zgodziły się na wypożyczenie. Będzie to dla mnie spore doświadczenie, aby spróbować swoich sił na tle doświadczonych graczy. Liga włoska jest jedną z najsilniejszych na świecie. Myślę, że wyciągnę z tego jak najwięcej, co na dobre wyjdzie też dla Klubu” – dodaje Mateusz Poręba.

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne