Tauron 1 Liga: Bielszczanie stracili cenny punkt. Walka o jak najwyższe lokaty trwa

W dwudziestej szóstej rundzie zmagań kolejne zwycięstwa odniosły LUK Politechnika Lublin i BKS Visła Bydgoszcz, zaś siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała stracili punkt w meczu z ekipą z Wrocławia i obecnie tracą pięć „oczek” do lidera tabeli. Polski Cukier Avia Świdnik z kolei po zwycięstwie nad ekipą BAS-u Białystok zajmuje piątą lokatę, mając tyle samo punktów, co Exact Systems Norwid Częstochowa.

Zespół MCKiS Jaworzno w meczu dwudziestej szóstej kolejki rozgrywek pokonał na własnym terenie ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie. Gospodarze meczu od początku nie tracili kontroli nad grą, a najbardziej zacięty był pierwszy set zakończony minimalną różnicą punktów. W dwóch pozostałych różnica na korzyść graczy z Jaworzna była już wyraźniejsza. Liderem zwycięskiego zespołu był Jakub Grzegolec, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 20 punktów, z czego 3 blokiem.

MCKiS Jaworzno – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)

MVP: Jakub Grzegolec

LUK Politechnika Lublin w meczu dwudziestej szóstej kolejki pokonała na własnym terenie zespół Exact Systems Norwid Częstochowa. Lublinianie już w pierwszej partii narzucili rywalom swój rytm gry, zwyciężając z dwunastopunktową przewagą, a kontroli nie tracili także w dwóch kolejnych odsłonach. Liderem zespołu z Lublina był David Mehić, a zdobył 11 punktów, z czego 1 zagrywką i 3 blokiem. MVP starcia został wybrany Grzegorz Pająk, zaś do dorobku zespołu dołożył 7 „oczek”, w tym 5 zagrywką i 1 blokiem.

LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:13, 25:21,25:20)

MVP: Grzegorz Pająk

Drużyna BBTS-u Bielsko-Biała pokonała na własnym boisku ekipę eWinner Gwardii Wrocław. Bielszczanie w pojedynku przegrywali już 0:2, ulegając rywalom kolejno z różnicą siedmiu i dwóch punktów. W trzeciej partii zwyciężyli po grze na przewagi, a następnie pewnie zapisali na swoim koncie czwartego seta. Kropkę nad ‚i’ postawili zaś po grze na przewagi w tie-breaku. Liderem ekipy z Bielska-Białej był wybrany na MVP meczu Paweł Gryc. Zdobył 22 punkty, w tym 3 zagrywką i 3 blokiem.

BBTS Bielsko-Biała – eWinner Gwardia Wrocław 3:2 (18:25, 29:31, 26:24, 25:18, 19:17)

MVP: Paweł Gryc

Zespół Olimpii Sulęcin pokonał na wyjeździe ekipę Krispolu Września. Goście zwyciężyli z minimalną różnicą w pierwszej partii, zaś druga z bezpieczną przewagą padła łupem gospodarzy. W trzeciej odsłonie po grze na przewagi ponownie skuteczniejsi okazali się siatkarze z Sulęcina, natomiast w czwartym secie wyraźnie przypieczętowali zwycięstwo, bo z przewagą dziesięciu punktów. Liderem zespołu z Sulęcina był Grzegorz Turek, a zdobył 15 „oczek” z czego 4 blokiem. MVP spotkania został wybrany Dawid Siwczyk, zaś do dorobku zespołu dołożył 13 „oczek”, z czego 3 blokiem.

Krispol Września – Olimpia Sulęcin 1:3 (23:25, 25:20, 24:26, 15:25)

MVP: Dawid Siwczyk

Drużyna BKS-u Visły Bydgoszcz pokonała na własnym terenie ekipę KPS-u Siedlce. Bydgoszczanie od początku kontrolowali grę i w każdej z trzech odsłon zwyciężyli z wysoką przewagą. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Bydgoszczy był Patryk Łaba, a zdobył 15 punktów, z czego 3 blokiem. MVP starcia został wybrany Michał Masny, a do dorobku zespołu dołożył 2 „oczka” zdobyte blokiem.

BKS Visła Bydgoszcz – KPS Siedlce 3:0 (25:18, 25:14, 25:16)

MVP: Michał Masny

Zespół Mickiewicza Kluczbork pokonał na własnym boisku ekipę Lechii Tomaszów Mazowiecki. Kluczborczanie od początku nie tracili kontroli nad grą, a najwyraźniej zwyciężyli w drugiej partii. Liderem zespołu z Kluczborka był Łukasz Owczarz, a zdobył 12 punktów, z czego 2 zagrywką i 1 blokiem. MVP starcia został wybrany Filip Frankowski, zaś do dorobku zespołu dołożył 10 „oczek”, w tym 1 blokiem.

Mickiewicz Kluczbork – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)

MVP: Filip Frankowski

Siatkarze Polskiego Cukru Avia Świdnik pokonali na wyjeździe drużynę BAS-u Białystok. Świdniczanie w całym starciu prowadzili 2:0, ale w trzeciej odsłonie swoje szanse przedłużyli jeszcze gospodarze. W czwartej siatkarze z województwa lubelskiego postawili kropkę nad ‚i’, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderami zespołu ze Świdnika byli Karol Rawiak i Mateusz Rećko – obaj zdobyli po17 punktów. Karol Rawiak dodatkowo odebrał statuetkę MVP, a w swoim dorobku zgromadził 5 punktowych bloków.

BAS Białystok – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (16:25, 17:25, 25:19, 20:25)

MVP: Karol Rawiak

Źródło: http://www.tauron1liga.pl/ opracowanie własne