Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin umacnia się na pozycji lidera. Walka w czołówce trwa

Drużyna LUK Politechniki Lublin nie zwalnia tempa i wciąż prowadzi w tabeli. Za nią z czterema punktami straty plasują się BKS Visła Bydgoszcz, która ostatnie spotkanie wygrała po tie-breaku, a także BBTS Bielsko-Biała. Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik, wyprzedzając o jedno „oczko” eWinner Gwardię Wrocław, która z kolei straciła punkt w starciu z Krispolem Września.

Drużyna LUK Politechniki Lublin w meczu dwudziestej piątej kolejki pokonała na wyjeździe ekipę AZS-u AGH Kraków. Lublinianie od początku nie tracili kontroli nad grą i w każdej z trzech odsłon zwyciężyli z wyraźną przewagą i w rezultacie dopisali do tabeli komplet punktów. Liderem zespołu z Lublina był Paweł Rusin, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 15 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem.

AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin 0:3 (16:25, 17:25, 19:25)

MVP: Paweł Rusin

Zespół Polskiego Cukru Avia Świdnik pokonał w wyjazdowym meczu ekipę KPS-u Siedlce. W pierwszym secie po grze na przewagi zwyciężyli siatkarze ze Świdnika, ale druga odsłona wyraźnie, bo z różnicą jedenastu „oczek”, padła łupem gospodarzy. W dwóch kolejnych partiach ponownie skuteczniejsi byli siatkarze z województwa lubelskiego i dopisali do tabeli komplet punktów. Najlepiej punktującym graczem świdnickiego zespołu był Mateusz Rećko, a zdobył 16 „oczek”, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. MVP został wybrany Łukasz Swodczyk, zaś do odrobku zespołu dołożył 11 punktów.

KPS Siedlce – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (24:26, 25:14, 22:25, 19:25)

MVP: Łukasz Swodczyk

Drużyna Mickiewicza Kluczbork pokonała w wyjazdowym spotkaniu ekipę BAS-u Białystok. Kluczborczanie prowadzili w meczu 2:0, ale w trzeciej partii swoje szanse przedłużyli jeszcze gospodarze spotkania. W czwartej goście przypieczętowali swoje zwycięstwo i dopisali do tabeli cenne trzy punkty. Liderem zespołu z Kluczborka był Dawid Bułkowski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 20 punktów, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem.

BAS Białystok – Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 19:25)

MVP: Dawid Bułkowski

Drużyna BKS-u Visły Bydgoszcz pokonała na wyjeździe ekipę Exact Systems Norwid Częstochowa. Częstochowianie zapisali na swoim koncie pierwszą partię, zaś w dwóch kolejnych skuteczniejsi byli przyjezdni. Gospodarze spotkania doprowadzili do tie-breaka, a w nim ponownie zwyciężyli bydgoszczanie, dopisując do tabeli cenne dwa punkty. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Bydgoszczy był Jan Galabov, który dodatkowo odebrał statuetkę MVP. Zdobył 17 punktów, z czego 2 blokiem.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BKS Visła Bydgoszcz 2:3 (25:19, 19:25, 20:25, 25:23, 13:15)

MVP: Jan Galabov

Zespół MCKiS Jaworzno pokonał na własnym terenie ekipę Olimpii Sulęcin. Gospodarze spotkania zapisali na swoim koncie jedynie pierwszą partię. W kolejnych skuteczniejsi byli przyjezdni, choć przeciwnicy stawiali im opór. Liderem zespołu z Jaworzna był wybrany na MVP Jakub Grzegolec. Zdobył 19 punktów, a w tym 2 zagrywką.

Olimpia Sulęcin – MCKiS Jaworzno 1:3 (25:18, 24:26, 21:25, 23:25)

MVP: Jakub Grzegolec

Do pięciosetowego starcia doszło we Wrocławiu, gdzie zespół eWinner Gwardii Wrocław pokonał ekipę Krispolu Września. Goście zapisali na swoim koncie pierwszą partię, jednak dwie kolejne padły łupem gospodarzy spotkania. W czwartym secie siatkarze z Wrześni zwyciężyli po grze na przewagi, zaś w tie-beaku wrocławianie przypieczętowali zwycięstwo z pięciopunktową różnicą. Liderem wrocławskiej ekipy był Damian Wierzbicki, a zdobył 20 punktów, z czego 2 blokiem. MVP spotkania został wybrany Tytus Nowik, zaś do dorobku zespołu dołożył 19 „oczek”.

eWinner Gwardia Wrocław – Krispol Września 3:2 (20:25, 25:23, 25:19, 25:27, 15:10)

MVP: Tytus Nowik

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała w meczu dwudziestej piątej kolejki rozgrywek pokonali na własnym boisku ekipę Lechii Tomaszów Mazowiecki. Bielszczanie nie tracili kontroli nad grą, a najwyraźniej zwyciężyli w trzeciej odsłonie, bo z przewagą trzynastu punktów. Liderem ekipy z Bielska-Białej był Tomasz Piotrowski, a zdobył 13 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. MVP spotkania został wybrany Wojciech Siek, zaś do dorobku zespołu dołożył 9 „oczek”.

BBTS Bielsko-Biała – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:20, 25:23, 25:12)

MVP: Wojciech Siek

Mecz dwudziestej drugiej kolejki

W minioną sobotę został także rozegrany mecz dwudziestej drugiej kolejki rozgrywek pomiędzy ekipą Polskiego Cukru Avii Świdnik i zespołem ZAKSY Strzelce Opolskie. Świdniczanie nie pozostawili złudzeń drużynie ze Strzelec Opolskich i po trzech wyraźnie wygranych setach dopisali do tabeli zwycięstwo i cenny komplet punktów. Liderami zespołu ze Świdnika byli Mateusz Rećko i Łukasz Swodczyk – obaj zdobyli po 8 punktów. Mateusz Rećko dodatkowo odebrał statuetkę MVP, a w swoim dorobku zgromadził 2 punktowe bloki.

Polski Cukier Avia Świdnik – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:17, 25:17, 25:14)

MVP: Mateusz Rećko

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne