Liga Mistrzów: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle melduje się w półfinale!

W drugim meczu ćwierćfinałowym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podejmowała Cucine Lube Civitanova. Spotkanie zakończyło się trzysetowym zwycięstwem włoskiego zespołu, jednak o losach awansu do kolejnej rundy decydował złoty set, gdzie lepsi okazali się podopieczni Nikoli Grbicia.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany punktów między zespołami (2:2), lecz kilka chwil później na skrzydle zameldował się Yoandy Hidalgo Leal (3:4). Jednak w kontrataku zameldował się Aleksander Śliwka (6:3), a skuteczna kiwką popisał się Benjamin Toniutti (8:4). Natomiast pola zagrywki punktował Yoandy Hidalgo Leal (6:8). W kolejnych fragmentach ręki w kontrataku nie zwalniał Łukasz Kaczamrek (11:8), a o czas poprosił szkoleniowiec włoskiego zespołu. Po wznowieniu gry ze środka siatki atakował Robertlandy Simon Aties (10:12). Zespoły toczyły wyrównany bój (14:14), jednak kilka chwil później z pola zagrywki „oczko” zdobył David Smith (17:15). Przy kolejnym remisie o czas poprosił Nikola Grbić (18:18). W końcówce gra toczyła się punkt za punkt (22:22), jednak włoski zespół zatrzymał Kamila Semeniuka (24:22), a w kolejnej akcji seta zakończył Kamil Rychlicki (25:22).

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli zawodnicy Cucine Lube Civitanovy (2:0), jednak szybko zatrzymany został Kamil Rychlicki (1:2). Między zespołami toczył się wyrównany fragment gry, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (5:5). Na lewym skrzydle zameldował się Osmany Juantorena (8:7), a kilka chwil później włoski zespół zaczął powiększać zaliczkę (10:7). Po krótkiej przerwie akcję skończył Łukasz Kaczmarek (8:10), a pojedynczym blokiem popisał się Jakub Kochanowski (10:10). Piłkę w boisku umieścił Kamil Rychlicki (12:10), natomiast Robertlandy Simon Aties dokładał punkty w zagrywce (14:14). Włosi ponownie zaczęli budować prowadzenie (17:15), jednak ręce rywali obijał Kamil Semeniuk (16:17). W końcówce przyjezdni wykorzystywali swoje szanse i utrzymywali zaliczkę (20:17), jednak kędzierzynianie wykazali się cierpliwością i doprowadzili do remisu (20:20). Przy zagrywkach Aleksandra Śliwki polski zespół wyszedł na prowadzenie (23:21), a po ataku Jakuba Kochanowskiego w górze była piłka setowa (24:23). Jednak Robertlandy Simon Aties przedłużył tego seta (24:24) i zakończył go kilka chwil później punktową zagrywką (26:24).

Trzecia partia lepiej rozpoczęła się dla kędzierzynianie, którzy zatrzymali atak Osmany Juantoreny (3:0). Serię gospodarzy przerwał Kamil Rychlicki (1:4), a w kolejnych akcjach włosi szybko zaczęli niwelować straty (3:4). Między zespołami ponownie toczyła się wyrównana walka, a na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (6:6). Yoandy Hidalgo Leal atakiem z sytuacyjnej piłki dał swojej drużynie dwupunktowe prowadzenie (8:6), lecz ręki nie zwalniał również Kamil Semeniuk (9:9). Wyrównany fragment gry nie trwał jednak długo, a o czas poprosił Nikola Grbić (12:9). Na środku siatki pojawił się Krzysztof Rejno (10:13), jednak swój rytm gry narzucili zawodnicy z Włoch (15:11). Kolejne punkty dokładał Robertlandy Simon Aties (18:13). W kontrataku zameldował się jeszcze Kamil Semeniuk (15:18), który kilka chwil później punktował w polu zagrywki (17:19). W końcówce do wyrównania wyniku doprowadził Aleksander Śliwka (20:20), lecz na prawym skrzydle punktował Kamil Rychlicki (21:20). Zespoły były bardzo zmotywowane (23:23), a po ataku Kamila Semeniuka gospodarze mieli piłę setową (24:23). Jednak ponownie o losach seta decydowała gra na przewagi (24:24) i po raz drugi lepsi okazali się przyjezdni (26:24).

Złoty set szczęśliwej rozpoczął się dla przyjezdnych (2:0), choć z szóstej strefy punktował Aleksander Śliwka (1:2). Do wyrównania wyniku doprowadziła punktowa zagrywka Krzysztofa Rejno (3:3), a między zespołami trwała wymiana ciosów (5:5). Obie drużyny były bardzo zmotywowane, choć przy zmianie stron o „oczko” lepsi byli przyjezdni (8:7). Na lewym skrzydle raz po raz punktował Osmany Juantorena (9:8). W końcówce ręki nie zwalniał Aleksander Śliwka (11:11), a dzięki cierpliwej grze kędzierzynianie mieli w górze piłkę na skończenie złotego seta (14:13). Jednak po krótkiej przerwie znów na tablicy wyników pojawił się remis (14:14), ostatecznie więcej koncentracji zachowali kędzierzynianie. Z pola zagrywki całe spotkanie zakończył Łukasz Kaczmarek (16:14).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25; 24:26; 24:26)

Złoty set: 16:14

MVP: Benjamin Toniutti

Składy drużyn

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith, Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno,

Cucine Lube Civitanova: Osmany Juantorena, Yoandy Hidalgo Leal, Kamil Rychlicki, Robertlandy Simon Aties, Luciano De Cecco, Simone Anzani, Fabio Balaso (libero) oraz Marlon Yant Herrera, Jiri Kovar