PlusLiga: Zawiercianie pokonali Stal Nysę po pięciu setach

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pokonali w wyjazdowy spotkaniu dwudziestej pierwszej kolejki ekipę Stali Nysa. Zawiercianie w całym starciu prowadzili 2:0, ale w trzeciej partii swoje szanse przedłużyli siatkarze z Nysy, doprowadzając następnie do tie-breaka. W nim ponownie skuteczniejsi byli przyjezdni. MVP spotkania został wybrany Piotr Orczyk.

Mecz rozpoczął się wymianą „oczek” (1:1), a następnie zawiercianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Gospodarze meczu nie tracili kontaktu z przeciwnikami i próbowali odrobić stracone „oczka”, jednak inicjatywę stale utrzymywali po swojej stronie przyjezdni. Powiększyli przewagę do czterech punktów (11:7) i w dalszym ciągu kontrolowali przebieg gry. Siatkarze z Nysy nie zamierzali jednak składać broni. Zdołali doprowadzić do remisu (15:15) i między zespołami trwała zacięty gra w decydującej fazie seta. W końcówce gospodarze objęli dwupunktowe prowadzenie (21:19), lecz przeciwnicy momentalnie je zniwelowali i ostatecznie inauguracyjną partię zapisali na swoim koncie (25:23).

Drugą partię skuteczniej rozpoczęli zawiercianie, obejmując już na starcie czteropunktowe prowadzenie (4:0). Wyraźnie kontrolowali grę w kolejnych akcjach, powiększając swój dorobek punktowy (8:1), choć rywale próbowali powrócić do walki. Zawiercianie nie pozwalali jednak rywalom na wiele, utrzymując ich na bezpiecznym dystansie. Zdobywali kolejne punkty i ostatecznie drugiego seta zapisali na swoim koncie z przewagę sześciu „oczek” (25:19).

Trzecia odsłona miała wyrównany początek (5:5). Siatkarze z Nysy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (7:5), ale rywale nie tracili z nimi kontaktu i dość szybko ponownie wyrównali wynik (9:9). Między zespołami w dalszym ciągu trwała zacięta walka, w której nikt nie wstrzymywał ręki. W końcówce gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (19:17), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie i tego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść (25:23).

Czwarta odsłona została zainaugurowana dwupunktowym prowadzeniem gospodarzy (2:0). Zawiercianie przystąpili do gry, ale przewagę utrzymywali po swojej stronie siatkarze z Nysy. Goście jednak nie tracili z nimi kontaktu, doprowadzili do remisu (7:7) i między zespołami trwała zacięta walka, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Gospodarze objęli pięciopunktową przewagę (17:12) i kontrolowali decydującą fazę seta, chociaż w końcówce zawiercianie jeszcze próbowali odrabiać straty. Ostatecznie siatkarze z Nysy zwyciężyli z przewagą czterech punktów (25:21).

Tie-break rozpoczął się dwupunktowym prowadzeniem zawiercian (2:0), ale gospodarze momentalnie odrobili stracone „oczka” (2:2) i między zespołami trwała zacięta gra. Przy zmianie stron minimalnie prowadzili przyjezdni (8:7), a w decydującej fazie całego spotkania zespoły w dalszym ciągu nie wstrzymywały ręki w walce o każdy punkt. W końcówce Zawiercianie wyszli na prowadzenie i ostatecznie zwyciężyli w piątej partii z przewagą czterech punktów (15:11).

Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (23:25, 19:25, 25:23, 25:21, 11:15)

MVP: Piotr Orczyk

Stal Nysa: Maciej Zajder, Marcin Komenda, Bartosz Bućko, Wassim Ben Tara, Maciej Naliwajko, Bartłomiej Lemański, Kamil Dembiec (libero), Michał Ruciak (libero) oraz Kamil Długosz, Michał Filip, Patryk Szczurek,

Aluron CMC Warta Zawiercie: Patryk Niemiec, Mateusz Malinowski, Marcin Kania, Maximiliano Cavanna, Paweł Halaba, Piotr Orczyk, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Gjorgi Gjorgiev, Garrett Muagututia, Gualberto Flavio,