Michał Kubiak zostaje na kolejny sezon w Japonii!

Jak poinformował menager Michała Kubiaka, Georges Matijasević, przyjmujący przedłużył kontrakt z japońskim Panasonic Panthers. W Japonii kapitan naszej reprezentacji występuje od 2016 roku i jest jednym z podstawowych zawodników swojego zespołu. Umowa Michała Kubiaka została przedłużona o kolejny rok.

Michał Kubiak to jednej z najbardziej utytułowanych zawodników naszej reprezentacji, który od lat swoją karierę siatkarską rozwija po za granicami Polski. Przyjmujący na polskich parkietach grał między innymi w zespole z Warszawy oraz w latach 2011-2014 reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla, z którym sięgał po brązowy medal Ligi Mistrzów oraz srebro Klubowych Mistrzostw Świata. W latach 2014-2016 Michał Kubiak związany był z tureckim Halbankiem Ankara, gdzie wraz z tym zespołem przyjmujący wywalczył Puchar Turcji, Superpuchar, mistrzostwo oraz wicemistrzostwo kraju. Po zakończeniu tureckiej przygody siatkarz na swój cel obrał Japonię, gdzie związał się z Panasonic Panthers. Jak do tej pory Michał Kubiak jest podstawowym ogniwem swojego zespołu i ma na swoim koncie takie trofea jak Turniej Kurowashiki, Puchar Cesarza, srebrny medal Klubowych Mistrzostw Azji oraz dwa złote i jeden srebrny medal Mistrzostw Japonii. Obecnie Panasonic Panthers zajmują drugie miejsce w lidze japońskiej, a kolejne mecze zaplanowano już na nadchodzący weekend.

Choć regularnie pojawiają się spekulacje o ewentualnym powrocie Michała Kubiaka do Europy po raz kolejny wszelkie plotki uciszył menager przyjmującego, Georges Matijasević, który poinformował o przedłużeniu kontraktu z Panasonic Panthers o kolejny rok. Dla Michała Kubiaka rozgrywki 2021/2022 będą szóstymi w barwach japońskiej drużyny. Ponad to dwukrotny Mistrz Świata koncentruje się na najważniejszym turnieju czterolecia – Igrzyskach Olimpijskich, które z powodu ogólnoświatowej pandemii zostaną rozegrane na przełomie lipca i sierpnia 2021.

Źródło: Informacja własna