Nikolay Penchev opuszcza Cuprum Lubin

Jak poinformowali włodarze Cuprum Lubin w nadchodzących meczach w barwach drużyny z Dolnego Śląska zabraknie Nikolaya Pencheva. Bułgarski przyjmujący w poszukiwaniu większych szans na grę zdecydował się na zmianę klubu, na którą włodarze Cuprum Lubin przystali. Na razie nie wiadomo gdzie zagra Nikolay Penchev.

Nikolay Penchev od lat związany jest w polską ligą, do której dołączył w 2012 roku zasilając szeregi ówczesnego Effectora Kielce. Na przestrzeni kolejnych sezonów Bułgar bronił barw Asseco Resovii Rzeszów, PGE Skry Bełchatów, Stoczni Szczecin, ONICO Warszawa oraz Aluron CMC Warty Zawiercie. W medalowym dorobku Nikolay Penchev posiada dwa mistrzostwa Polski, wywalczone z klubem z Podkarpacia oraz z Bełchatowa, a także cztery srebrne medale polskich rozgrywek. Na chwilę przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 bułgarski przyjmujący zasilił szeregi Cuprum Lubin. W barwach lubińskiego zespołu Nikolay Penchev wystąpił w dwudziestu trzech meczach, gdzie do dorobku drużyny dołożył sto osiemdziesiąt sześć „oczek”. Jednak w poszukiwaniu większych szans na grę zawodnik zdecydował się na zmianę klubu. „Informujemy, że bułgarski przyjmujący Nikolay Penchev opuszcza Cuprum Lubin. 28-latek wyraził chęć rozegrania większej liczby meczów jeszcze w tym sezonie, co nie byłoby możliwe w rozgrywkach PlusLigi. Włodarze klubu przystali na prośbę zawodnika” – czytamy w oficjalnym komunikacie Cuprum Lubin.

Obecnie Cuprum Lubin plasuje się na jedenastym miejscu w plusligowej tabeli, mając rozegranych dwadzieścia cztery pojedynki, z czego dziewięć zakończonych zwycięsko. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka zgromadzili dwadzieścia osiem punktów, a do zakończenia rundy zasadniczej zmierzą się jeszcze z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębskim Węglem.

Źródło: ks.cuprum.pl/opracowanie własne