Mark Lebedew trenerem eWinner Gwardii Wrocław

Włodarze pierwszoligowym eWinner Gwardii Wrocław poinformowali o zmianie na funkcji pierwszego trenera zespołu. Dotychczasowego szkoleniowca wrocławian, Krzysztofa Janczaka zastąpi Mark Lebedew, który kilka tygodni temu dołączył do zespołu jako koordynator.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że niezwykle doświadczony trener jakim jest Mark Lebedew zdecydował się na dołączenie do sztabu pierwszoligowej eWinner Gwardii Wrocław, gdzie objął funkcję koordynatora do sprawa szkolenia oraz swoją opieką objął młodych adeptów siatkówki. Jednak na sześć meczów przed zakończeniem fazy zasadniczej włodarze drużyny z Dolnego Śląska poinformowali, że Australijczyk zostanie pierwszym trenerem seniorskiej drużyny, zastępując na tym stanowisku Krzysztofa Janczaka. „Zarząd klubu eWinner Gwardia Wrocław informuje o zwolnieniu z wypełnienia obowiązków związanych z rolą pierwszego szkoleniowca trenera Krzysztofa Janczaka. Obowiązki I trenera zespołu występującego w TAURON 1. Lidze przejmuje dotychczasowy trener koordynator eWinner Gwardia Wrocław, Mark Lebedew. Krzysztofowi Janczakowi dziękujemy za wkład merytoryczny oraz sportowy w prowadzenie zespołu na przestrzeni 1,5 sezonu pierwszoligowych występów wrocławskiej drużyny” – czytamy w oficjalnym komunikacie wrocławskiego klubu.

Mark Lebedew doświadczenie trenerskie zbierał prowadząc drużyny grające w ligach belgijskich, niemieckich oraz przez lata prowadził plusligowe zespoły. Obejmując stery, jak dotychczas szóstej w pierwszoligowej tabeli, eWinner Gwardii Wrocław Mark Lebedew wraz z drużyną będzie chciał sprawić niespodziankę i włączyć się do walki o najwyższe cele. Jak do tej pory eWinner Gwardia Wrocław rozegrała dwadzieścia dwa mecze, z czego jedenaście spotkań zespół rozstrzygnął na swoją korzyść. W nowej roli były trener reprezentacji Australii zadebiutuje już 3 marca, kiedy to wrocławianie zmierzą się z zespołem z Wrześni.

Źródło: gwardiawroclaw.pl/opracowanie własne