Krzysztof Rejno zostaje w Kędzierzynie-Koźlu

Włodarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już od jakiegoś czasu odsłaniają kolejne karty przed sezonem 2021/2022. Dziś dotarła do nas informacja o przedłużeniu kontraktu przez Krzysztofa Rejno, który w klubie z Opolszczyzny spędził już prawie pięć sezonów. Nowa umowa środkowego została podpisana na rok.

Krzysztof Rejno to wychowanek wrocławskiej Gwardii, który od lat związany jest z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, gdzie trafił przed rozpoczęciem sezonu 2014/2015 opuszczając ówczesny zespół z Nysy. W ciągu minionych lat środkowy dwukrotnie grał na zasadach wypożyczenia – najpierw w MKS-ie Będzin, później w Aluron CMC, gdzie miał okazję zbierać doświadczenie i spędzić więcej czasu na boisku. W  2019 roku Krzysztof Rejno ponownie wrócił do Kędzierzyna-Koźla i od tego czasu jest jedną z ważniejszych postaci w zespole. „Gdyby nie Kędzierzyn to nie miałbym szansy zaistnieć w PlusLidze, te kolejne kroki na swojej sportowej drodze mogłem stawiać właśnie dzięki ZAKSIE, bo gdyby nie mój pierwszy sezon tutaj i możliwości zaprezentowania się w nieco dłuższym wymiarze na boisku, to nie miałbym szans na jakieś zmiany klubu i zbieranie cennego doświadczenia. W Kędzierzynie – Koźlu jest mój drugi dom” – mówi Krzysztof Rejno. Choć nie zawsze zawodnik rozpoczyna spotkanie w wyjściowym składzie to nawet na krótkich zadaniowych zmianach wnosi do zespołu nową jakość, a tylko w plusligowych rozgrywkach dołożył do dorobku drużyny osiemdziesiąt siedem punktów, z czego dwadzieścia cztery „oczka” zdobył blokiem. Dobra postawa Krzystofa Rejno skutkowuje przedłużeniem kontraktu na sezon 2021/2022, a indywidualnym celem środkowego będzie dalszy rozwój. „Myślę, że w tym sezonie ten poziom sportowy trochę u mnie wzrósł. Natomiast cały czas czuję, że są rezerwy i mogę grać jeszcze lepiej. I wierzę, że praca po okiem takiego trenera jak Nikola Grbić, pomoże mi to osiągnąć” – dodaje Krzysztof Rejno.

Krzysztof Rejno to kolejny zawodnik, który zdecydował się na pozostanie w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wcześniej na taki krok zdecydowali się środkowy David Smith, libero Korneliusz Banach oraz atakujący drużyny Bartłomiej Kluth. Przed podopiecznymi Nikoli Grbicia wymagający okres sezonu, do zakończenia fazy zasadniczej pozostały jeszcze tylko dwa mecze – z Cuprum Lubin oraz z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa. Ponad to na kędzierzynian są o krok do awansu do półfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów, a o awansie zadecyduje rewanżowe spotkanie z Cucine Lube Civitanovą, które zaplanowano na 3 marca.

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne