Cucine Lube Civitanova ma nowego trenera!

Wczoraj włodarze Cucine Lube Civinatovy poinformowali o zwalnieniu Ferdniando De Giogiego, a już dziś poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca włoskiego zespołu, którym został Gianlorenzo Blengini. Kontrakt nowego szkoleniowca obowiązywać będzie również w sezonie 2021/2022.

Gianlorenzo Blengini, od lat związany jest z reprezentacją Włoch, gdzie od 2015 roku pełni funkcję pierwszego trenera. Pod jego wodzą Włosi wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Europy oraz srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. Ponad to doświadczenie trenerskie Gianlorenzo Blengini zbierał najpierw jako asystent w takich drużynach jak Pallavolo Piacenza czy drużyna z Modeny. W późniejszym okresie Gianlorenzo Blengini prowadził zespoły z Valentiny oraz Latiny, a w latach 2015-2017 sięgał po największe trofea jako pierwszy trener Cucine Lube Civitanovy, z którą oprócz mistrzostwa Włoch wywalczył dwa brązowe medale Ligi Mistrzów. Teraz Gianlorenzo Blengini wraca do Civitanovy, gdzie zastąpi Ferdinando De Giogiego, i poprowadzi zespół zarówno w rewanżowym meczu przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów oraz w kolejnych rundach play-offów ligi włoskiej. Celem nowego szkoleniowca będzie osiągnięcie jak najwyższego rezultat w rodzimych rozgrywkach oraz próba awansu do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Jak poinformowali włodarze Cucine Lube Civitanovy kontrakt Gianlorenzo Blengini obowiązywać będzie również w sezonie 2021/2022.

We Włoszech zespoły zakończyły już fazę zasadniczą, gdzie Cucine Lube Civitanova została sklasyfikowana na drugim miejscu, i rozpoczęły zmagania w play-offach. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego obecnie czekają na rywala w ramach ćwierćfinału rozgrywek, którego spotkania zaplanowane zostały na 10 i 14 marca. Jednak za nim włoski zespół wróci na ligowe parkiety czeka go rewanżowe spotkanie Ligi Mistrzów, które odbędzie się 3 marca w Kędzierzynie-Koźlu.

Źródło: lubevolley.it/opracowanie własne