Ferdinando De Giorgi nie poprowadzi już Cucine Lube Civitanovy

Włodarze włoskiej Cucine Lube Civitanovy poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z dotychczasowym trenerem zespołu, Ferninando De Giorgim. Z drużyną pożegnał się również asystent byłego trenera reprezentacji Polski, Nicola Giolito. Taka decyzja spowodowana jest ostatnimi rezulatatmi osiągniętymi przez drużynę.

Ferdinando De Giorgi, z sukcesami, doświadczenie trenerskie zbierał prowadząc zespoły z ligi włoskiej, rosyjskiej oraz polskiej, a także miał okazję zadebiutować w roli selekcjonera reprezentacji Polski, choć tego okresu nie może zaliczyć do udanych. W 2018 roku Włoch stanął na czele jednego z potentatów ligi włoskiej – Cucine Lube Civitanovy, z którą sięgnął po mistrzostwo Włoch. W sezonie 2020/2021 drużyna pod wodzą Ferdinando De Giorgiego wywalczyła Puchar Włoch oraz awans do kolejnego etapu siatkarskiej Ligi Mistrzów, gdzie w ćwierćfinale musiała uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zawodnicy Cucine Lube Civitanovy ulegli polskiej drużynie w czterech setach, co znacznie skomplikowało sytuację ewentualnego awansu do półfinału, ponieważ teraz włoski zespół musi pokonać kędzierzynian za trzy punkty oraz wygrać „złotego seta”. Taki bieg wydarzeń spowodował, że włodarze klubu postanowili o zwolnieniu trenerea Ferdinando De Giorgiego oraz jego asystenta Nikołaj Giolito. „To trudna decyzja, podjęta u szczytu okresu, który po zwycięstwie w Pucharze Włoch nie był zbyt pomyślny dla zespołu, a także charakteryzował się wyraźnie trudnymi relacjami na boisku” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Nazwisko nowego trenera, który poprowadzi drużynę z Civitanovy w fazie play-off ligi włoskiej oraz w meczu rewanżowym przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, według zapowiedzi włodarzy klubu, powinniśmy poznać ciągu najbliższej doby. Cucine Lube Civitanova na zakończenie fazy zasadniczej zajęła drugie miejsce i obecnie oczekuje na rywala w ćwierćfinale mistrzostw Włoch.

Źródło: lubevolley.it/opracowanie własne