Liga Mistrzów: Kędzierzynianie zwyciężyli w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonali ekipę Cucine Lube Civitanova w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozgrywek Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie zapisali na swoim koncie pierwszą partię, ale w drugiej zdecydowanie skuteczniejsi byli rywale. W kolejnych dwóch odsłonach siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie stracili kontroli nad grą, przypieczętowując cenne zwycięstwo.

Mecz od czteropunktowej przewagi rozpoczęli kędzierzynianie (4:0). Gospodarze meczu przystąpili do gry (1:4), ale na prowadzeniu w dalszym ciągu utrzymywali się przyjezdni. Siatkarze włoskiego zespołu nie zamierzali jednak składać broni. Zmniejszyli straty do jednego punktu (6:7) i utrzymywali kontakt z przeciwnikami, a z kolei as serwisowy Kamila Rychlickiego wyrównał wynik (8:8). Między zespołami trwała zacięta walka, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Gospodarze meczu przejęli inicjatywę, objęli dwupunktowe prowadzenie (13:11), a następnie powiększyli je do trzech „oczek” (15:12). Kędzierzynianie walczyli o odzyskanie straconych punktów i wyrównali wynik (19:19). W dalszej kolejności objęli dwupunktowe prowadzenie (22:20) i ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoim koncie (25:23.)

Drugą partię zespoły rozpoczęły wymianą punktów (1:1) i nawiązały ze sobą walkę od pierwszych piłek (4:4). Gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (9:6), a następnie utrzymywali inicjatywę po swojej stronie, choć kędzierzynianie próbowali odzyskać straty. Siatkarze włoskiego zespołu skutecznie im to uniemożliwiali, wyraźnie kontrolując grę w tej partii (19:12). Ostatecznie zapisali ją na swoim koncie z przewagą jedenastu punktów (25:14).

Trzecia odsłona rozpoczęła się wymianą „oczek” (1:1). Kędzierzynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2), ale gospodarze meczu nie tracili z nimi kontaktu. Inicjatywę jednak utrzymywali po swojej stronie goście, powiększając swój dorobek punktowy (9:4). Siatkarze włoskiego zespołu powrócili do gry, rozpoczęli odrabianie strat, lecz w dalszym ciągu to kędzierzynianie kontrolowali grę. Przeciwnicy nie zamierzali składać broni i w decydującej fazie seta wyrównali wynik (16:16). Kędzierzynianie nie stracili jednak kontroli nad grą i tę partię także zapisali na swoim koncie (25:21).

Czwartego seta zespoły także rozpoczęły wymianą „oczek” (1:1), a następnie kędzierzynianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Gospodarze spotkania nie zamierzali poddawać się bez walki i dosyć szybko zmniejszyli straty, a następnie wyrównali wynik (6:6). W dalszej kolejności przejęli przewagę i wyszli na czteropunktowe prowadzenie (12:8), ale kędzierzynianie szybko powrócili do gry i odrobili straty (12:12). Między zespołami w dalszym ciągu trwała zacięta gra, w której nikt nie wstrzymywał ręki. W końcówce kędzierzynianie wyszli na dwa „oczka” przewagi (19:17), utrzymywali kontrolę nad grą i zwyciężyli także w tej partii (25:21).

Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:14, 21:25, 21:25)

MVP: Kamil Semeniuk

Składy drużyn:

Cucine Lube Civitanova: Osmany Juantorena, Yoandy Hidalgo Leal, Kamil Rychlicki, Robertlandy Simon Aties, Luciano De Cecco, Simone Anzani, Fabio Balaso (libero) oraz Jan Hadrava, Marlon Yant Herrera, Enrico Diamantini, Jiri Kovar, Andrea Marchisio (libero),

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith, Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Dominik Depowski,

Źródło: Informacja własna