Lucas Loh odchodzi z radomskiego klubu

Jak poinformowali włodarze Cerrad Enea Czarnych Radom kontrakt brazylijskiego przyjmującego Lucasa Loha został rozwiązany za porozumieniem stron. Na razie nie wiadomo gdzie zagra zawodnik, jednak włodarze radomskiego klubu poinformowali, że przyjął ofertę drużyny z jednej z zagranicznych lig.

Do Radomia Lucas Loh przeniósł się przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021, kiedy to po dwóch latach spędzonych w Sao Paulo zdecydował się na zmianę klubu. W przeszłości przyjmujący, oprócz gry w klubach ligi brazylijskiej, zbierał doświadczenie we Włoszech oraz Turcji, a w sezonie 2014/2015 grał w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W Cerradzie Enea Czarnych Radom Lucas Loh szybko stał się jednym z filarów zespołu, rozgrywając dwadzieścia dwa mecze i dokładając do dorobku drużyny sto sześćdziesiąt dziewięć „oczek”, bilans ten nie ulegnie zmianie ponieważ wicemistrz świata zdecydował się na zmianę klubu. „Kontrakt z Lucasem został rozwiązany za porozumieniem stron. Wiemy, że Lucas pragnął rozegrać w tym roku jeszcze więcej meczów i pojawiła się oferta z innej ligi. Przystąpiliśmy do rozmów i podjęliśmy wspólnie decyzje o zakończeniu dalszej współpracy. Dziękujemy Lucasowi za czas spędzony w Radomiu i grę dla naszego klubu oraz życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej karierze” – mówi Wojciech Stępień, prezes klubu. Do dyspozycji trenera, Dimy Skorego, pozostają jeszcze Artur Pasiński, Brenden Sander oraz Bartosz Firszt.

Obecnie drużyna z Radomia sklasyfikowana jest na trzynastym miejscu w tabeli, mając na swoim koncie dwadzieścia dwa punkty, a obecny rezultat nie zaspokaja przedsezonowych ambicji zespołu. Cerrad Enea Czarni Radom do zakończenia sezonu zasadniczego rozegrają jeszcze tylko jeden mecz, 6 marca zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Źródło: wksczarni.pl/opracowanie własne