Tauron 1 Liga: Bez zmian w czołówce. Zwycięzcy spotkań z kompletem punktów

W meczach zaległej dwudziestej trzeciej kolejki zwycięstwa w większości przypadków odniosły ekipy wyżej notowane w tabeli – wyjątkiem było spotkanie w Częstochowie, gdzie miejscowi ulegli przedostatniej w rankingu ekipie BAS-u Białystok. Na pozycji lidera pozostają siatkarze LUK Politechniki Lublin, a za nimi kolejno z trzema i czterema punktami straty znajdują się BKS Visła Bydgoszcz i BBTS Bielsko-Biała.

Siatkarze KPS-u Siedlce w meczu dwudziestej trzeciej kolejki pokonali na własnym boisku zespół Mickiewicza Kluczbork. Siedlczanie zapisali na swoim koncie pierwszą partię z przewagą trzech punktów, zaś druga z sześciopunktową różnicą padła łupem gości. W kolejnych dwóch z minimalną przewagą ponownie zwyciężyli gospodarze, przypieczętowując zwycięstwo za trzy punkty. Liderem zespołu z Siedlec był Janusz Górski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 22 punkty, z czego 4 blokiem.

KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 19:25, 28:26, 25:23)

MVP: Janusz Górski

Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik pokonali w wyjazdowym meczu ekipę AZS-u AGH Kraków. Świdniczanie w całym starciu prowadzili 2:0, ale w trzeciej partii swoje szanse przedłużyli krakowianie, wygrywając z przewagą sześciu „oczek”. W czwartym secie kropkę nad ‚i’ postawili przyjezdni, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderem ekipy ze Świdnika był Mateusz Rećko, a zdobył 16 „oczek”, w tym 2 blokiem. MVP pojedynku został zaś wybrany Wiktor Nowak, dołożywszy do dorobku zespołu 5 punktów.

AZS AGH Kraków – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (22:25, 22:25, 25:19, 17:25)

MVP: Wiktor Nowak

Drużyna BAS-u Białystok pokonała na wyjeździe zespół Exact Systems Norwid Częstochowa. Białostoczanie oddali rywalom jedynie pierwszą partię z przewagą ośmiu „oczek”. W drugiej zwyciężyli po grze na przewagi, a następnie przypieczętowali zwycięstwo z bezpiecznymi przewagami w dwóch kolejnych partiach, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderem białostockiego zespołu był Kacper Wnuk, który odebrał także nagrodę MVP. Zdobył 20 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem.

Exact Systems Norwid Częstochowa – BAS Białystok 1:3 (25:17, 29:31, 21:25, 19:25)

MVP: Kacper Wnuk

Drużyna LUK Politechniki Lublin w meczu dwudziestej trzeciej kolejki pokonała na wyjeździe zespół Olimpii Sulęcin. Siatkarze z Lubelszczyzny ulegli rywalom jedynie w pierwszej odsłonie. W kolejnych natomiast zwyciężyli z bezpiecznymi przewagami i dopisali do tabeli trzy punkty. Najlepiej punktującymi graczami w zespole z Lublina byli Paweł Rusin i Jakub Ziobrowski – obaj zdobyli po 19 „oczek”. Paweł Rusin ponadto odebrał nagrodę MVP spotkania, a w swoim dorobku zgromadził dwa asy serwisowe.

Olimpia Sulęcin – LUK Politechnika Lublin 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 21:25)

MVP: Paweł Rusin

Zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki po trzech setach pokonał na własnym boisku ekipę MCKiS Jaworzno. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego już w pierwszym secie narzucili swój rytm gry, zaś rywale w żadnej z odsłon nie zdołali osiągnąć granicy dwudziestu zdobytych punktów. Liderem zwycięskiej drużyny był Dawid Sokołowski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 14 punktów, z czego 2 blokiem.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – MCKiS Jaworzno 3:0 (25:19, 25:19, 25:17)

MVP: Dawid Sokołowski

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała pokonali na własnym boisku ekipę Krispolu Września. Bielszczanie od początku nie tracili kontroli nad grą, zwyciężając w każdym secie z bezpieczną przewagą, zaś najwyraźniej w pierwszej odsłonie – z różnicą dziesięciu punktów. Liderem zespołu z Bielska-Białej był Michał Makowski, a zdobył 14 punktów, z czego 4 zagrywką i 1 blokiem. MVP spotkania został wybrany Oleg Krikun, zaś do dorobku zespołu dołożył 12 „oczek”.

BBTS Bielsko-Biała – Krispol Września 3:0 (25:15, 25:17, 25:20)

MVP: Oleg Krikun

Zespół BKS-u Visły Bydgoszcz pokonał na wyjeździe ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie. Gospodarze meczu zapisali na swoim koncie jedynie pierwszą partię. W kolejnych kontroli nad grą nie tracili bydgoszczanie, w rezultacie dopisując do tabeli komplet. Liderem ekipy z Bydgoszczy był Mariusz Marcyniak, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 19 punktów, z czego 4 zagrywką i 7 blokiem.

ZAKSA Strzelce Opolskie – BKS Visła Bydgoszcz 1:3 (25:22, 20:25, 23:25, 22:25)

MVP: Mariusz Marcyniak