PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów z kompletem punktów

Zespół Asseco Resovii Rzeszów w meczu dwudziestej piątej kolejki PlusLigi pokonał na własnym boisku zespół PGE Skry Bełchatów. Rzeszowianie w pierwszym secie narzucili swój rytm gry, zwyciężając z przewagą dziesięciu punktów. Kontroli nie stracili także w drugiej i trzeciej odsłonie i dopisali w rezultacie komplet punktów do tabeli. MVP spotkania został wybrany Karol Butryn.

Mecz rozpoczęli rzeszowianie od zagrywki Klemena Cebulja, zaś pierwszy punkt padł łupem bełchatowian (1:0). Gospodarze przystąpili do gry, a następnie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Powiększyli je do pięciu „oczek” (7:2) i w dalszym ciągu kontrolowali grę w tej odsłonie. Bełchatowianie nie zamierzali jednak składać broni i walczyli o odzyskanie strat. Gospodarze skutecznie im to jednak uniemożliwiali, powiększając swój dorobek punktowy i ostatecznie tę odsłonę zapisali na swoim koncie z przewagą dziesięciu punktów (25:15).

Drugą partię zespoły rozpoczęły wyrównanie (3:3), ale dość szybko rzeszowianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Bełchatowianie nie zamierzali jednak składać broni i próbowali odzyskać stracone punkty. Złapali kontakt z rywalami (13:14), a w dalszej kolejności wyrównali wynik (15:15). Inicjatywę jednak stale utrzymywali po swojej stronie rzeszowianie, momentalnie odzyskując wyższą przewagę (18:15), ale to z kolei nie zatrzymało siatkarzy z Bełchatowa. Między zespołami trwała zacięta gra w końcówce (21:21), a tę rozstrzygnęli na swoją korzyść rzeszowianie (26:24).

Trzecią partię zespoły rozpoczęły wymianą „oczek” (1:1), a następnie rzeszowianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Utrzymywali przewagę po swojej stronie, choć siatkarze z Bełchatowa próbowali odrabiać straty. Złapali kontakt z przeciwnikami (9:10), lecz ci nie pozwolili na więcej, utrzymując rywali na dystans. Powiększali swój dorobek punktowy, choć przyjezdni jeszcze walczyli i w końcówce wyrównali wynik (21:21). Ostatecznie tę partię po grze na przewagi również zapisali na swoim koncie rzeszowianie (29:27).

Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:15, 26:24, 29:27)

MVP: Karol Butryn

Składy drużyn:

Asseco Resovia Rzeszów: Bartłomiej Krulicki, Fabian Drzyzga, Klemen Cebulj, Karol Butryn, Robert Taht, Timo Tammemaa, Michał Potera (libero), Bartosz Mariański (libero) oraz Simone Parodi, Jeffrey Jendryk

PGE Skra Bełchatów: Bartosz Filipiak, Taylor Sander, Milad Ebadipour, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Kacper Piechocki (libero) oraz Dusan Petković, Milan Katić, Mikołaj Sawicki

Źródło: Informacja własna