TAURON Puchar Polski: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ostatnim uczestnikiem turnieju finałowego

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako ostatnia wywalczyła awans do półfinału TAURON Pucharu Polski, pokonując w ćwierćfinale ekipę Asseco Resovii Rzeszów. Kędzierzynianie już w pierwszym secie narzucili rywalom swój rytm gry i zwyciężyli z wysoką przewagą. W drugim i trzecim rzeszowianie próbowali stawiać opór, ale podopieczni trenera Nikoli Grbicia nie tracili kontroli nad grą.

Mecz rozpoczął się wymianą „oczek” (1:1). Kędzierzynianie szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie (6:2) i wyraźnie kontrolowali grę, powiększając swój dorobek punktowy (10:2). Rzeszowianie próbowali powrócić do gry i odrabiać straty, ale rywale skutecznie im to uniemożliwiali. Pewnie zmierzali do zwycięstwa w inauguracyjnej odsłonie i ostatecznie zapisali ją na swoim koncie z przewagą dziewięciu punktów (25:16).

Drugi set został zainaugurowany wymianą punktów (1:1), a następnie zespoły nawiązały ze sobą zaciętą walkę. Kędzierzynianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), lecz przyjezdni nie tracili z nimi kontaktu, próbując odzyskać stracone „oczka”. Inicjatywę stale jednak utrzymywali po swojej stronie gospodarze meczu. Powiększyli przewagę do czterech „oczek” (14:10) i w dalszym ciągu kontrolowali przebieg seta. W końcówce rzeszowianie zmniejszyli straty do dwóch punktów (17:19), a następnie wyrównali wynik (19:19). Ostatecznie drugą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść kędzierzynianie (25:22).

Trzecia partia ponownie została zainaugurowana wyrównanie (5:5) i przez dłuższy czas między zespołami trwała zacięta walka, w której nikt nie wstrzymywał ręki. Kędzierzynianie po punktowej zagrywce Aleksandra Śliwki wyszli na trzypunktowe prowadzenie (12:9), a następnie utrzymywali kontrolę nad grą. Rzeszowianie próbowali jeszcze walczyć (13:14), ale siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie wypuszczali z rąk inicjatywy. Odzyskali wyższą przewagę i ostatecznie przypieczętowali zwycięstwo (25:19).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:16, 25:22, 25:19)

Składy drużyn:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Benjamij Toniutti, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith, Paweł Zatorski (libero) oraz Bartłomiej Kluth, Rafał Prokopczuk

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Jeffrey Jendryk, Klemen Cebulj, Karol Butryn, Timo Tammemaa, Michał Potera (libero), Bartosz Mariański (libero) oraz Damian Domagała, Paweł Woicki, Piotr Hain, Robert Taht, Bartłomiej Krulicki,

Źródło: Informacja własna