TAURON Puchar Polski: Jastrzębski Węgiel drugim uczestnikiem turnieju finałowego

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w ćwierćfinałowym spotkaniu TAURON Pucharu Polski po trzech setach pokonali ekipę BKS-u Visły Bydgoszcz. Jastrzębianie od początku kontrolowali przebieg spotkania w Bydgoszczy i w każdej z odsłon zwyciężyli z bezpieczną przewagą. Najlepszym graczem pojedynku został wybrany Mohamed Al Hachdadi.

Mecz od dwupunktowego prowadzenia rozpoczęli siatkarze Jastrzębskiego Węgla (2:0). Bydgoszczanie przystąpili do gry, lecz przewagę utrzymywali po swojej stronie goście (5:2). Kontrolowali grę, choć gospodarze próbowali odrabiać straty. Złapali kontakt z rywalami (11:12), a w dalszej kolejności wyrównali wynik (12:12). Siatkarze z Jastrzębia-Zdroju jednak nie wypuszczali z rąk inicjatywy i utrzymywali rywali na dystans. W końcowej fazie seta odzyskali wyższą przewagę (21:16) i ostatecznie zapisali tę partię na swoim koncie (25:21).

Drugiego seta ponownie skuteczniej rozpoczęli jastrzębianie, którzy już na początku objęli dwupunktowe prowadzenie (2:0), a następnie utrzymywali rywali na dystans. Wyszli na cztery „oczka” przewagi (6:2) i w dalszym ciągu kontrolowali grę. Powiększali swój dorobek punktowy, zaś siatkarze z Bydgoszczy nie potrafili znaleźć sposobu, aby ich zatrzymać (18:9). Ostatecznie tę partię jastrzębianie zapisali na swoim koncie z różnicą dwunastu punktów (25:13).

Trzecią partię skuteczniej rozpoczęli jastrzębianie, bo już po kilku akcjach objęli czteropunktowe prowadzenie (5:1). Bydgoszczanie powrócili do gry, lecz cały czas przewagę utrzymywali po swojej stronie przyjezdni (11:4). Gospodarze meczu jeszcze próbowali powrócić do walki, lecz przeciwnicy skutecznie im to uniemożliwiali. Utrzymali kontrolę nad grą i ostatecznie zwyciężyli z przewagą sześciu punktów (25:19).

BKS Visła Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 13:25, 19:25)

MVP: Mohamed Al Hachdadi

Składy drużyn:

BKS Visła Bydgoszcz: Janusz Gałązka, Mariusz Marcyniak, Jan Galabov, Evgenii Karpińskii, Michał Masny, Patryk Łaba, Tomasz Bronisławski (libero) oraz Mateusz Kowalski, Kamil Kosiba, Kamil Gutkowski, Jakub Dereń (libero),

Jastrzębski Węgiel: Łukasz Wiśniewski, Lukas Kampa, Mohamed Al Hachdadi, Jurij Gladyr, Tomasz Fornal, Rafał Szymura, Jakub Popiwczak (libero) oraz Grzegorz Kosok,

Źródło: Informacja własna