Tauron 1 Liga: Kolejna porażka BBTS-u Bielsko-Biała. BKS Visła Bydgoszcz na pozycji wicelidera

W weekend rozegrane zostały mecze dwudziestej czwartej kolejki Tauron 1 Ligi, a jedno ze spotkań zakończyło się po pięciu setach. Kolejne zwycięstwo zapisała na swoim koncie ekipa LUK Politechniki Lublin, a także zespół BKS-u Visły Bydgoszcz. Trzecią w sezonie porażkę poniosła zaś drużyna BBTS-u Bielsko-Biała, tracąc w tabeli punkt do bydgoszczan.

LUK Politechnika Lublin w meczu dwudziestej czwartej kolejki po trzech setach pokonała na własnym boisku ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie. Lublinianie nie tracili kontroli nad przebiegiem spotkania, choć rywale próbowali stawiać im opór. Liderem ekipy z Lublina był Jakub Ziobrowski, a zdobył 13 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. MVP spotkania został wybrany Kamil Szaniawski, zaś do dorobku zespołu dołożył 10 punktów.

LUK Politechnika Lublin – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

MVP: Kamil Szaniawski

Zespół eWinner Gwardii Wrocław po trzech setach pokonał w wyjazdowym pojedynku ekipę MCKiS Jaworzno. Wrocławianie nie tracili kontroli nad grą, a najwyraźniej zapisali na swoim koncie pierwszą partię, bo z przewagą dziesięciu punktów. Liderem zespołu z Wrocławia był Damian Wierzbicki, a zdobył 11 punktów, z czego 1 blokiem. MVP starcia został wybrany Krzysztof Gibek, zaś do dorobku zespołu dołożył 8 „oczek”.

MCKiS Jaworzno – eWinner Gwardia Wrocław 0:3 (15:25, 20:25, 21:25)

MVP: Krzysztof Gibek

Zespół BKS-u Visła Bydgoszcz w meczu dwudziestej czwartej kolejki pokonał na własnym terenie ekipę AZS-u AGH Kraków. Krakowianie na swoim koncie zapisali jedynie pierwszą partię po grze na przewagi. W pozostałych wyraźnie skuteczniejsi byli gospodarze i w rezultacie dopisali do tabeli komplet punktów. Najlepiej punktującym graczem w drużynie z Bydgoszczy był Mariusz Marcyniak, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 14 punktów, z czego 5 zagrywką i 1 blokiem.

BKS Visła Bydgoszcz – AZS AGH Kraków 3:1 (24:26, 25:18, 25:19, 25:20)

MVP: Mariusz Marcyniak

Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała na wyjeździe zespół Polskiego Cukru Avii Świdnik. Siatkarze z Częstochowy już pierwszą partię zapisali na swoim koncie z wyraźną, bo dwunastopunktową przewagą. W drugiej odsłonie szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść siatkarze ze Świdnika, zaś w kolejnych dwóch partiach z dosyć bezpieczną przewagą zwyciężyli przyjezdni. Liderem ekipy z Częstochowy był Damian Kogut, a zdobył 16 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. MVP spotkania został wybrany libero Kacper Wasilewski, zaś zanotował grę w przyjęciu na poziomie 42% (42% perfekcyjnego).

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)

MVP: Kacper Wasilewski

Zespół Mickiewicza Kluczbork po pięciu setach pokonał na własnym bisku ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. Kluczborczanie w pojedynku prowadzili 2:0, ale w trzeciej odsłonie do walki powrócili bielszczanie i wyrównali stan meczu. W tie-breaku ponownie jednak skuteczniejsi byli gospodarze i dopisali do tabeli cenne dwa punkty. Liderem zespołu z Kluczborka był Łukasz Owczarz, który odebrał statuetkę MVP. Zdobył 25 punktów, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem.

Mickiewicz Kluczbork – BBTS Bielsko-Biała 3:2 (25:23, 25:21, 16:25, 18:25, 15:13)

MVP: Łukasz Owczarz

Zespół Krispolu Września pokonał na własnym boisku ekipę Lechii Tomaszów Mazowiecki. Siatkarze z Wrześni zapisali na swoim koncie pierwszą partię z różnicą dwóch punktów, a następna padła łupem gości. W kolejnych dwóch ponownie triumfowali gospodarze i w rezultacie dopisali do tabeli komplet punktów. Liderem ekipy Krispolu Września był Mateusz Linda, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 22 punkty, a w tym 1 blokiem.

Krispol Września – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:23, 23:25, 25:20, 25:20)

MVP: Mateusz Linda

*mecz BAS Białystok – KPS Siedlce zostanie rozegrany 20.03.2020

Źródło: Informacja własna