Losowanie par ćwierćfinałów Ligi Mistrzów za nami!

Faza grupowa tegorocznej odsłony Ligi Mistrzów dobiegła końca, a już dziś, w wyniku losowania, poznaliśmy pary zespołów, które zmierzą się w ćwierćfinałach rozgrywek. W stawce ostatecznie znalazły się dwa polskie zespoły, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skra Bełchatów.

Awans do kolejnej rundy rozgrywek wywalczyły zespoły, które po fazie grupowej zajęły pierwsze miejsca – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Zenit Kazań, Sir Sicoma Monini Perugia, Loe Schoes Modena, Itas Trentino oraz trzy najlepsze drużyny, które ostatecznie zostały sklasyfikowane na drugich lokatach – PGE Skra Bełchatów, Berlin Recycling Volleys i Cucine Lube Civitanova. Na drodze losowania zespoły poznały swoich ćwierćfinałowych rywali, a mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w tradycyjnej formie dwumeczu ze zmianą gospodarza po każdym meczu i powinny zostać rozegrane pomiędzy 23 lutego a 4 marca. Gospodarzami pierwszych meczów będą drużyny niżej sklasyfikowane po fazie zasadniczej.

Zgodnie z zasadami w ćwierćfinale nie mogły zmierzyć się zespoły z tej samej grupy, co spowodowało że PGE Skra Bełchatów zmierzy się z Zenitem Kazań, a kędzierzynianie z Cucine Lube Civitanova. Przed polskimi zespołami trudni rywale, jednak z pewnością nie zabraknie emocji, a patrząc na dobrą dyspozycję drużyn o ostatecznym wyniku mogą decydować pojedyncze akcje. Jeśli do kolejnej fazy awansują obie polskie drużyny to na pewno spotkają się w półfinale. Natomiast już w ćwierćfinale dojdzie za to do włosko-włoskiego pojedynku, ponieważ na przeciw siebie staną zespoły z Modeny oraz Pergugii. Zwycięzca tego meczu w półfinałowym starciu zmierzy się ze zwycięskim zespołem z pary Berlin Recycling Volleys  – Itas Trentino.

Pary 1/4 finału Ligi Mistrzów

PGE Skra Bełchatów  – Zenit Kazań
Cucine Lube Civitanova  – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 
Berlin Recycling Volleys  – Itas Trentino
Leo Shoes Modena – Sir Sicoma Monini Perugia

Źródło: cev.eu/opracowanie własne