PlusLiga: Trzysetowe zwycięstwo Cuprum Lubin

W ostatnim meczu dwudziestej czwartej kolejki Cuprum Lubin bez problemów pokonał zespół MKS-u Będzin w trzech setach. Lubinianie od początku narzucili swój rytm gry, a w sytuacyjnych fragmentach wykazali się koncentracją dopisując tym samym komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Dawid Gunia.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Lubina, gdzie już na początku z pola zagrywki punktował Miguel Tavares (3:1). Szybko o czas poprosił Jakub Bedanruk, jednak po zakończeniu przerwy lubinianie dokładali kolejne punkty (6:1). Dobrą serię gospodarzy przerwał Jose Ademar Santana, który dobrze pokazał się w kontrataku (2:9). W kolejnych fragmentach podopieczni Marcelo Fronckowiaka pewnie wykorzystywali swoje szanse i utrzymywali wysokie prowadzenie (14:5). Jedną z dłuższych akcji rozstrzygnął Rafał Sobański (7:14), lecz po drugiej stronie siatki ręki nie zwalniał Wojciech Ferens (16:7). W końcówce lubinianie punktowali blokiem (20:10), a na prawym skrzydle raz po raz punktował Ronald Jimenez (23:11). Zawodnicy Cuprum Lubin utrzymali koncentrację i wysokie prowadzenie kończąc seta dobrym kontratakiem, którego autorem był Nikolay Penchev (25:11).

Drugiego seta od dobrego ataku rozpoczął Wojciech Ferens (1:0), natomiast po raz kolejny dobrze w polu zagrywki prezentował się Miguel Tavares (4:0). Pierwszy punkt dla będzinian zdobył Jose Ademar Santana (1:4), jednak lubinianie dokładali kolejne punkty elementem bloku (7:1). Kolejne błędy własne nie ułatwiały przyjezdnym gry, co skutkowało przerwą dla Jakuba Bednaruka (10:3). Po wznowieniu gry na skrzydle zameldował się Rafał Faryna (4:10). Dobrą grą w bloku popisał się Rafał Faryna (10:15), jednak w dalszym ciągu przewaga rywali była bardzo wysoka. Lubinianie po raz kolejny narzucili swój rytm gry i pewnie wykorzystywali kolejne akcje (17:10). O przerwę poprosił jeszcze szkoleniowiec MKS-u Będzin, a po powrocie na plac gry z pola zagrywki punktował Rafał Faryna (12:17), który dał sygnał do odrabiania strat (14:17). Jednak kilka chwil później piłkę w boisku umieścił Nikolay Penchev (18:14). Lubinianie nie tracili koncentracji, a kolejne kontrataki kończył właśnie Nikolay Penchev (22:15). Choć goście jeszcze próbowali nawiązać walkę, to kilka chwil później zapisali seta na swoje konto zawodnicy Cuprum Lubin (25:20).

Trzecią partię lepiej rozpoczęli zawodnicy z Będzina (2:0), jednak pewnie z prawego skrzydła punktował Ronald Jimenez (2:3). Po drugiej stronie siatki ciężar gry na swoje barki brał Rafał Faryna (4:2). W kolejnych fragmentach gra była wyrównan, jednak na minimalnym prowadzeniu pozostawali będzinianie (7:6), a po zagrywce Dawida Guni na tablicy wyników pojawił się remis (7:7). Dobrym kontratakiem popisał się Wojciech Ferens, i o czas poprosił JakubBednaruk (9:7). W kolejnych akcjach, choć będzinianie podjęli rękawice, to prowadzenie przechyliło się na stronę gospodarzy (13:10). Po raz kolejny ze środka siatki punktował Dawid Gunia (17:13), a ręki nie zwalniał Rafał Faryna (14:18). W końcówce dobrze prezentował się Wojciech Ferens (21:16), natomiast Adam Lorenc dał gospodarzom piłkę meczową (24:17). Akcję skończył jeszcze Rafał Faryna (18:24), jednak szybko mecz zakończył Dawid Gunia (25:20).

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:0 (25:11; 25:20; 25:20)

MVP: Dawid Gunia

Składy zespołów

Cuprum Lubin: Dawid Gunia, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Miguel Tavares Rodrigues, Nikolay Penchev, Kamil Szymura (libero) oraz Adam Lorenc, Mariusz Magnuszewski

MKS Będzin: Rafał Sobański, Artur Ratajczak, Tomasz Kalembka, Pontes Veloso Thiago, Rafał Faryna, Jose Ademar Santana, Szymon Gregorowicz (libero) oraz Dominik Teklak (libero), Kacper Bobrowski, Łukasz Makowski