Maciej Muzaj wzmacnia Sir Safety Perugię

O możliwym zakończeniu przygody w lidze rosyjskiej i przenosinach Macieja Muzaja do Sir Safety Perugia spekulowano już od kilku dni. Dziś włoski klub oficjalnie poinformował o transferze Polaka. Atakujący reprezentacji Polski trafi do drużyny trenera Vitala Heynena przed najważniejszymi meczami sezonu 2020/2021.

Z Rosji do Włoch

Maciej Muzaj jest wychowankiem Gwardii Wrocław, a w 2012 roku zadebiutował w PlusLidze jako zawodnik PGE Skry Bełchatów. Z bełchatowskim klubem atakujący związany był do 2015 roku i razem z nim sięgnął po złoty, srebrny oraz brązowy medal Mistrzostw Polski. W późniejszych latach Maciej Muzaj doświadczenie zbierał reprezentując barwy drużyny Jastrzębskiego Węgla czy Trefla Gdańsk, zaś w 2019 roku zdecydował się na sprawdzenie swoich sił w rosyjskiej Superlidze. Atakujący związał się kontraktem z ekipą Gazprom-Jugra Surgut, gdzie był jedną z pierwszoplanowych postaci. Jego dobra postawa poskutkowała propozycją od Uralu Ufa i to barwy tej ekipy reprezentował w rozgrywkach 2020/2021. Ostatecznie aktualny sezon Maciej Muzaj dokończy pod skrzydłami trenera Vitala Heynena we włoskiej Sir Safety Perugia. W zespole prowadzonym przez selekcjonera reprezentacji Polski jest już trzech atakujących, Aleksander Atanasijević, Sharone Vernon-Evans i Thijs ter Horst, jednak włodarze klubu mimo wszystko postanowili podpisać kontrakt z Maciejem Muzajem, który ma być wzmocnieniem drużyny w decydującym momencie sezonu.

Sir Safety Perugia to jedna z czołowych drużyn we włoskich rozgrywkach, a obecnie podopieczni Vitala Heynena zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Cele zespołu są wysokie, jednak kilka tygodni temu podopieczni belgijskiego szkoleniowca ulegli drużynie z Cucine Lube Civitanova w finale Pucharu Włoch, dlatego też teraz głównym celem jest walka o mistrzostwo kraju oraz o jak najlepszy rezultat w Lidze Mistrzów.

Źródło: sirsafetyperugia.it/opracowanie własne