Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin obroniła fotel lidera. Wzrasta przewaga czołówki nad resztą tabeli

W sobotę rozegrane zostały spotkania dwudziestej drugiej kolejki Tauron 1 Ligi, a dwa z nich zakończyły się podziałem punktów. Zwycięstwo odniosła broniąca pierwszej lokaty w rankingu LUK Politechnika Lublin, a także pauzujący w ostatniej rundzie zmagań BBTS Bielsko-Biała. Zwycięską serię kontynuuje BKS Visła Bydgoszcz, mając aktualnie nad czwartym miejscem w tabeli dziewięć punktów przewagi.

Siatkarze BBTS-u Bielsko Biała w ramach dwudziestej drugiej kolejki rozgrywek pokonali na wyjeździe zespół MCKiS Jaworzno. Bielszczanie od początku kontrolowali grę w tym starciu, a w pierwszym i drugim secie zwyciężyli z przewagą kolejno siedmiu i jedenastu punktów. W trzeciej partii gospodarze postawili im większy opór, lecz to nie wystarczyło i bielszczanie przypieczętowali zwycięstwo w całym starciu. Liderami ekipy z Bielska-Białej byli Bartosz Cedzyński i Paweł Gryc – obaj zdobyli po 11 punktów. MVP spotkania został wybrany Jarosław Macionczyk, a do dorobku zespołu dołożył 5 „oczek”.

MCKiS Jaworzno – BBTS Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 14:25, 22:25)

MVP: Jarosław Macionczyk

Drużyna BKS-u Visły Bydgoszcz pokonała na własnym boisku ekipę Olimpii Sulęcin. Siatkarze z Sulęcina postawili jednak opór rywalom, a pierwsze dwa sety zakończyły się po grze na przewagi. W trzecim bydgoszczanie postawili kropkę nad ‚i’ z bezpieczną przewagą, dopisując do tabeli komplet punktów. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Bydgoszczy był Evgenii Karpińskii, który pojawił się na boisku w trakcie pierwszego seta. Zdobył 14 „oczek”, z czego 2 zagrywką. Atakował ze skutecznością 50%, a także zanotował jedno pozytywne przyjęcie. MVP spotkania został wybrany libero Tomasz Bronisławski, zaś zanotował grę w przyjęciu na poziomie 64% (50% perfekcyjnego).

BKS Visła Bydgoszcz – Olimpia Sulęcin 3:0 (26:24, 26:24, 25:19)

MVP: Tomasz Bronisławski

Ekipa KPS-u Siedlce pokonała na własnym terenie zespół Exact Systems Norwid Częstochowa po pięciu setach. Siedlczanie prowadzili w pojedynku 2:0, wygrywając kolejno z przewagą czterech i dziesięciu punktów. Częstochowianie powrócili do walki, doprowadzając do tie-breaka, ale w nim wyraźnie skuteczniejsi byli gospodarze i dopisali do tabeli cenne dwa punkty. Liderem zespołu z Siedlec był Mateusz Kańczok, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 18 punktów, z czego 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 57%.

KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:21, 25:15, 22:25, 19:25, 15:7)

MVP: Mateusz Kańczok

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork pokonali po pięciu setach ekipę Krispolu Września. Kluczborczanie po zwycięstwie w pierwszej partii przegrali dwie kolejne. Czwartą odsłonę zapisali na swoim koncie z przewagą ośmiu punktów, a zwycięstwo przypieczętowali po grze na przewagi w tie-breaku. Liderem zespołu z Kluczborka był Łukasz Owczarz. Zdobył 20 punktów, w tym 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 49%. MVP starcia został wybrany Dawid Bułkowski, zaś do dorobku zespołu dołożył 17 „oczek”.

Mickiewicz Kluczbork – Krispol Września 3:2 (25:22, 22:25, 25:27, 25:17, 18:16)

MVP: Dawid Bułkowski

Siatkarze LUK Politechniki Lublin w wyjazdowym meczu pokonali eWinner Gwardię Wrocław. Lublinianie od początku nie tracili kontroli nad grą, a w każdej z trzech partii zwyciężyli z bezpieczną przewagą. Najlepiej punktującym graczem w lubelskim zespole był Szymon Romać, który został także wybrany MVP spotkania. Zdobył 13 punktów, w tym 1 zagrywką, zaś atakował ze skutecznością 60%.

eWinner Gwardia Wrocław – LUK Politechnika Lublin 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)

MVP: Szymon Romać

Zespół AZS-u AGH Kraków pokonał na własnym boisku ekipę BAS-u Białystok. Krakowianie już w pierwszej partii narzucili rywalom swój rytm gry, wygrywając z przewagą dwunastu punktów, a następnie zwyciężyli także w drugiej odsłonie z różnicą siedmiu „oczek”. W trzeciej partii swoje szanse przedłużyli białostoczanie, ale w czwartej z bezpieczną przewagą zwycięstwo przypieczętowali siatkarze z Krakowa. Liderem krakowskiego zespołu był Kamil Dębski, który odebrał statuetkę MVP. Zdobył 22 punkty, z czego 1 zagrywka i 4 blokiem. Atakował ze skutecznością 55%, zaś przyjmował na poziomie 52% (22% perfekcyjnego).

BAS Białystok – AZS AGH Kraków 1:3 (13:25, 18:25, 25:21, 19:25)

MVP: Kamil Dębski

*mecz Polski Cukier Avia Świdnik – ZAKSA Strzelce Opolskie zostanie rozegrany 27.02.2021

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne