Tauron 1 Liga: Walka w czołówce. BKS Visła Bydgoszcz z coraz mniejszą stratą punktową

Rozgrywki Tauron 1 Ligi przyśpieszyły tempa i w środę rozegrano spotkania dwudziestej pierwszej kolejki. W nich nie zabrakło wrażeń, a dwa z siedmiu spotkań zakończyły się po pięciu setach – w tym wygrany przez ekipę Lechii Tomaszów Mazowiecki mecz z LUK Politechniką Lublin. Zwycięską serię kontynuuje drużyna BKS-u Visły Bydgoszcz, która traci już tylko punkt do wicelidera tabeli, BBTS-u Bielsko-Biała.

Zespół KPS-u Siedlce pokonał na wyjeździe ekipę AZS-u AGH Kraków. Siedlczanie zapisali na swoim koncie pierwszą partię z różnicą trzech „oczek”, ale w kolejnej górą byli gospodarze meczu. W trzecim i czwartym secie goście jednak nie stracili kontroli nad grą i przypieczętowali zwycięstwo za trzy punkty. Liderem ekipy z Siedlec był Przemysław Kupka, a zdobył 16 punktów, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 54%, a także zanotował jedno pozytywne przyjęcie. MVP starcia został wybrany Michał Wójcik, zaś do dorobku zespołu dołożył 14 „oczek”.

AZS AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3 (22:25, 25:19, 15:25, 19:25)

MVP: Michał Wójcik

Zespół Exact Systems Norwid Częstochowa w meczu dwudziestej pierwszej kolejki spotkań pokonał we własnej hali ekipę Mickiewicza Kluczbork. Gospodarze spotkania prowadzili w meczu 2:1, jednak w czwartej partii kluczborczanie przedłużyli swoje szanse, wygrywając z dosyć bezpieczną przewagą. W tie-breaku siatkarze z Kluczborka przypieczętowali zwycięstwo z dosyć bezpieczną różnicą i dopisali do tabeli cenne dwa punkty. Liderem częstochowskiego zespołu był Damian Kogut, a zdobył 21 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 59%, zaś przyjmował na poziomie 54% (23% perfekcyjnego). MVP starcia został wybrany Tomasz Kryński, a do dorobku zespołu dołożył 15 „oczek”.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Mickiewicz Kluczbork 3:2 (21:25, 25:20, 25:23, 21:25, 15:11)

MVP: Tomasz Kryński

Drużyna Polskiego Cukru Avii Świdnik pokonała w wyjazdowym spotkaniu ekipę Olimpii Sulęcin. Świdniczanie prowadzili w pojedynku 2:0, ale w trzeciej odsłonie swoje szanse przedłużyli jeszcze gospodarze. W czwartej natomiast siatkarze z województwa lubelskiego postawili kropkę nad ‚i’, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderem zespołu ze Świdnika był Mateusz Rećko, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 26 punktów, z czego 1 zagrywką i 1 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 63%.

Olimpia Sulęcin – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (22:25, 21:25, 25:21, 22:25)

MVP: Mateusz Rećko

Siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz pokonali w wyjazdowym meczu ekipę eWinner Gwardii Wrocław. Bydgoszczanie od początku narzucili swój rytm gry, a pierwszą i drugą partię zapisali na swoim koncie z przewagą kolejno dziewięciu i siedmiu punktów. W trzeciej rywale postawili im nieco większy opór, lecz przyjezdni przypieczętowali zwycięstwo z dosyć bezpieczną przewagą. Najlepiej punktującym graczem w zespole z Bydgoszczy był Evgenii Karpińskii. Zdobył 15 punktów, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 50%. MVP spotkania został Michał Masny, a do dorobku zespołu dołożył 1 punkt.

eWinner Gwardia Wrocław – BKS Visła Bydgoszcz 0:3 (16:25, 18:25, 21:25)

MVP: Michał Masny

Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki pokonali na własnym boisku ekipę LUK Politechniki Lublin. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego po przegraniu pierwszej partii zapisali na swoim koncie dwie kolejne. Lublinianie doprowadzili do tie-breaka, ale w nim kontroli nad grą nie stracili gospodarze, dopisując do tabeli dwa punkty. Liderem zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego był Mateusz Piotrowski wybrany także na MVP spotkania. Zdobył 17 punktów, z czego 3 zagrywką i 1 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 48%.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – LUK Politechnika Lublin 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 21:25, 15:9)

MVP: Mateusz Piotrowski

Drużyna Krispolu Września pokonała na własnym boisku ekipę MCKiS Jaworzno. Gospodarze już pierwszą partię zapisali wyraźnie na swoim koncie, bo z przewagą dwunastu punktów, ale w drugiej skuteczniejsi byli goście. W trzeciej i czwartej siatkarze z Wrześni zwyciężyli z dosyć bezpiecznymi przewagami i dopisali do tabeli komplet punktów. Liderami zespołu gospodarzy byli Robert Brzóstowicz i Marcin Iglewski – obaj zdobyli po 14 punktów. Marcin Iglewski dodatkowo odebrał statuetkę MVP, a w swoim dorobku zgromadził 3 „oczka” blokiem, zaś atakował ze skutecznością 44%.

Krispol Września – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:13, 22:25, 25:19, 25:22)

MVP: Marcin Iglewski

Zespół ZAKSY Strzelce Opolskie pokonał na własnym terenie drużynę BAS-u Białystok. Gospodarze spotkania zapisali na swoim koncie pierwszą partię, zaś druga padła łupem ekipy z Białegostoku. W trzeciej siatkarze ze Strzelec Opolskich zwyciężyli z przewagą aż dziesięciu punktów, zaś w czwartej przypieczętowali swoje zwycięstwo. Liderem gospodarzy był Filip Grygiel, a zdobył 25 punktów, z czego 4 zagrywką i 3 blokiem, natomiast atakował ze skutecznością 56%. MVP starcia został wybrany Krzysztof Zapłacki, dołożywszy do dorobku zespołu 21 punktów.

ZAKSA Strzelce Opolskie – BAS Białystok 3:1 (25:20, 21:25, 25:15, 25:22)

MVP: Krzysztof Zapłacki

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne