SARS-CoV-2 znów w Jastrzębskim Węglu

Włodarze Jatrzębskiego Wegla poinformowali o otrzymaniu dwóch pozytywnych wyników na obecność wirusa SARS-CoV-2. Przeprowadzenie testów wiązało się z zaplanowanym na 8 lutego wyjazd na turniej Ligi Mistrzów. Zakażeni zostali skierowani na izolację domową, a osoby które nie przeszły w przeszłości zakażenia poddały się samoizolacji.

Po meczu ze Stalą Nysa jastrzębianie poddali się testom RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 przed zaplanowanym na 8 lutego wyjazdem do Kazania na turniej Ligi Mistrzów. Jednak otrzymane wyniki wykazały dwa zakażenia wśród zawodników co znacznie utrudnia dalsze przygotowania zespołu do kolejnych meczów, zarówno w Lidze Mistrzów jak i w PlusLidze, ponieważ samoizolacji poddały się również wszystkie osoby, które w listopadzie nie przeszły zakażenia. Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które posiadają status ozdrowieńca nie zostaną skierowane na kwarantannę. Jak poinformowali włodarze Jastrzębskiego Węgla najbardziej kryzysowa sytuacja jest w sztabie szkoleniowym, gdzie tylko jeden z fizjoterapeutów nie będzie objęty obowiązkową kwarantanną. Jastrzębski klub pozostaje w stałym kontakcie z właściwą stacją sanitarno-epidemiologiczną, Polską Ligą Siatkówki oraz Europejską Konfederacją Piłki Siatkowej. „Pragniemy podkreślić, że sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników klubu do zaleceń lekarzy i specjalistów, uregulowań ustawowych oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Nasz Klub wdrożył również własne działania profilaktyczne, nie tylko podczas meczów w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, ale i w codziennym funkcjonowaniu Klubu” – czytamy w oficjalnym komunikacie Jastrzębskiego Węgla.

W pierwszym turnieju Ligi Mistrzów, który grupa C rozgrywała w Berlinie, jastrzębianie ostatecznie nie wystąpili zmagając się z licznymi zakażeniami koronawirusem. Teraz jastrzębianie zaplanowany mają turniej w Kazaniu, gdzie mają zmierzyć się z miejscowym Zenitem, oraz drużynami z Berlina i Lublany. O dalszym rozwoju sytuacji epidemiologicznej włodarze Jastrzębskiego Węgla informować będą na bieżąco.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne