Dominik Depowski sezon dokończy w Kędzierzynie-Koźlu

W ostatnich dniach trwania okienka transferowego część zespołów zdecydowała się na roszady w składzie. Nie inaczej jest w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, która w obliczu problemów zdrowotnych zdecydowała się zakontraktować Dominika Depowskiego. Przyjmujący będzie występował na zasadach wypożyczania z Aluron CMC Warty Zawiercie do której dołączył przed rozpoczęciem sezonu.

Dominik Depowski przez lata związany był z AKS-em Rzeszów, z którym sięgał po medale rozgrywek młodzieżowych. W seniorskiej siatkówce zadebiutował jako zawodnik ówczesnego AZS-u Politechniki Warszawskiej. Ponad to doświadczenie na siatkarskich parkietach Dominik Depowski zbierał broniąc barwy AGH-u Kraków, Asseco Resovii Rzeszów oraz Espadonu Szczecin. Ostatnie lata przyjmujący spędził grając w zespołach z województwa Śląskiego – GKS-ie Katowice czy Jastrzębskim Węglu. Przed rozpoczeciem sezonu Dominik Depowski zdecydował się na dołączenie do drużyny z serca Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Aluron CMC Warty Zawiercie. W tym sezonie przyjmujący rozgrywki zaczął jako jeden z podstawowych zawodników. Jednak ostatnie mecze Dominik Depowski oglądał z ławki rezerwowych i z zawierciańskim klubem związał się dwuletnim kontraktem, to sezon 2020/2021 przyjmujący dokończy w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. „Bardzo się cieszę, że dostałem taką szansę i że klub umożliwił mi skorzystanie z niej. Wierzę, że czas spędzony w Kędzierzynie-Koźlu pozwoli mi się rozwinąć i wrócić do Zawiercia jako jeszcze lepszy siatkarz” – przyznaje Dominik Depowski, który ma wzmocnić kędierzyńską formację przyjęcia w obliczu problemów zdrowotnych zarówno w pierwszym zespole jak i w drużynie ze Strzelców Opolskich. „Wierzymy, że Dominik będzie wartościowym zawodnikiem, który szybko wkomponuje się w nasz styl gry. Przed nami bardzo trudny okres: play-off PlusLigi, Liga Mistrzów, rywalizacja w Pucharze Polski tak więc przy problemach zdrowotnych, jakie mamy w drużynie i jakie dotykają również zespół ze Strzelec Opolskich, każdy zawodnik jest dla nas bezcenny” – mówi Sebastian Świderski, który nie kryje również radości z dobrej współpracy z zawierciańskim klubem. „W tym miejscu chciałbym podziękować prezesowi Kryspinowi Baranowi, że wyraził zgodę na wypożyczenie. To nie pierwszy raz, kiedy nasze dobre relacje i współpraca z klubem z Zawiercia owocują” – dodaje prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Nikola Grbić będzie mógł skorzystać z usług Dominika Depowskiego już w najbliższą środę, gdzie kędzierzynianie zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów, a w sobotę, tj. 6 lutego, kiedy to kędzierzynianie podejmą właśnie Jurajskich Rycerzy. W meczu pierwszej rundy lepsi okazali się zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, którzy potrzebowali czterech setów by odnieść kolejne zwycięstwo. Na razie nie wiadomo czy włodarze Aluron CMC zdecydują się na znalezienie zastępstwa za Dominika Depowskiego.

Źrodło: zaksa.pl/aluroncmc.pl/opracowanie własne