Tauron 1 Liga: LUK Politechnika Lublin z awansem na pozycję lidera. Podział punktów w Bydgoszczy

Siatkarze LUK Politechniki Lublin w hicie dwudziestej kolejki rozgrywek pokonali ekipę BBTS-u Bielsko-Biała za trzy punkty i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli, mając nad bielszczanami punkt przewagi. Zwycięstwo odniosła także m.in. ekipa Polskiego Cukru Avii Świdnik, pokonując eWinner Gwardię Wrocław, zaś trzecia w tabeli BKS Visła Bydgoszcz straciła punkt w meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Już pierwszy pojedynek w ramach dwudziestej kolejki Tauron 1 Ligi dostarczył wielu wrażeń. Siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz po pięciu setach pokonali ekipę Lechii Tomaszów Mazowiecki. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego po zwycięstwie w pierwszej odsłonie oddali rywalom drugą, a następnie po grze na przewagi zapisali na swoim koncie trzeciego seta. Bydgoszczanie odwrócili losy starcia i dopisali do tabeli cenne dwa punkty. Liderem zespołu z Bydgoszczy był Patryk Łaba, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 23 punkty, z czego 4 blokiem. Atakował ze skutecznością 58%, zaś przyjmował na poziomie 25% (8% perfekcyjnego).

BKS Visła Bydgoszcz – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (21:25, 25:20, 25:27, 25:23, 15:10)

MVP: Patryk Łaba

Zespół Polskiego Cukru Avii Świdnik pokonał na własnym terenie ekipę eWinner Gwardii Wrocław. Świdniczanie zapisali na swoim koncie pierwszą odsłonę z bezpieczną przewagą, zaś zdecydowanie słabiej zaprezentowali się w drugiej, przegrywając z różnicą dwunastu punktów. W następnych zwyciężyli kolejno z przewagą dwóch i siedmiu „oczek”, dopisując do tabeli cenne trzy punkty. Liderem zespołu ze Świdnika był Karol Rawiak, a zdobył 17 punktów, w tym 1 zagrywką i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 50%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 65% (48% perfekcyjnego). MVP spotkania został wybrany Jakub Guz, a do dorobku zespołu dołożył 8 „oczek”.

Polski Cukier Avia Świdnik – eWinner Gwardia Wrocław 3:1 (25:19, 13:25, 25:23, 25:18)

MVP: Jakub Guz

Siatkarze KPS-u Siedlce pokonali na własnym terenie ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie po trzech setach. Pierwsze dwie odsłony zakończyły się niewielkimi przewagami, bo kolejno dwoma i trzema „oczkami”. W trzeciej odsłonie siedlczanie zwyciężyli wyraźnie, bo z przewagą sześciu punktów. Liderem zespołu z Siedlec był Przemysław Kupka, a zdobył 14 punktów, z czego 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 63%. Statuetkę MVP odebrał z kolei libero Patryk Waloch, który zanotował grę w przyjęciu na poziomie 59% (23% perfekcyjnego).

KPS Siedlce – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:23, 25:22, 25:19)

MVP: Patryk Waloch

Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa w meczu dwudziestej kolejki zmagań pokonała na własnym terenie ekipę AZS-u AGH Kraków. Częstochowianie wyraźnie zwyciężyli w pierwszej odsłonie, bo z przewagą ośmiu punktów, jednak w drugiej o dwa „oczka” skuteczniejsi byli krakowianie. W trzecim i czwartym secie częstochowianie ponownie wygrali zdecydowanie i w rezultacie dopisali do tabeli komplet punktów. Liderem częstochowskiej drużyny był Damian Kogut, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 19 „oczek”, z czego 2 blokiem. Atakował ze skutecznością 63%, a do tego dołożył grę w przyjęciu na poziomie 50% (50% perfekcyjnego).

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Kraków 3:1 (25:17, 23:25, 25:18, 25:16)

MVP: Damian Kogut

Zespół Mickiewicza Kluczbork pokonał na własnym terenie ekipę MCKiS Jaworzno. Kluczborczanie prowadzili w pojedynku już 2:0, jednak w trzeciej odsłonie swoje szanse przedłużyli jeszcze siatkarze z Jaworzna, ale w czwartej zespół z Kluczborka postawił kropkę nad ‚i’. Liderami gospodarzy byli Przemysław Toma i Łukasz Owczarz. Obaj zdobyli po 16 punktów. MVP starcia został wybrany libero Marcin Jaskuła, a zanotował grę w przyjęciu na poziomie 63% (44% perfekcyjnego).

Mickiewicz Kluczbork – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:22)

MVP: Marcin Jaskuła

Siatkarze LUK Politechniki Lublin w hicie kolejki pokonali po trzech setach drużynę BBTS-u Bielsko-Biała, wysuwając się na pozycję lidera tabeli. Pojedynek w Lublinie, mimo że zakończony po trzech setach, dostarczył wielu wrażeń. Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza momentami musieli odrabiać straty, a każda z odsłon kończyła się niewielką różnicą punktową. Liderem zespołu z Lublina był David Mehić, a zdobył 15 punktów, w tym 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 67%, zaś przyjmował na poziomie 69% (15% perfekcyjnego). MVP spotkania został wybrany Wojciech Sobala, a do dorobku zespołu dołożył 14 punktów, notując 79% skuteczności w ataku.

LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:23, 27:25)

MVP: Wojciech Sobala

Siatkarze BAS-u Białystok pokonali na własnym terenie ekipę Olimpii Sulęcin. Białostoczanie w całym spotkaniu prowadzili 2:0, ale w trzeciej partii skuteczniejsi byli przyjezdni, przedłużając swoje szanse w meczu. W czwartej siatkarze z Białegostoku przypieczętowali swoje zwycięstwo. Najlepiej punktującymi graczami w białostockim zespole byli Artsiom Kudrashou i Mateusz Laskowski – obaj zdobyli po 13 „oczek”. MVP starcia został wybrany libero Mateusz Podborączyński, który zanotował przyjęcie na poziomie 53% (21% perfekcyjnego).

BAS Białystok – Olimpia Sulęcin 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:20)

MVP: Mateusz Podborączyński

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne