Jakub Ziobrowski sezon dokończy w Lublinie

Włodarze VERVY Warszawa Orlen Paliwa poinformowali o odejściu z zespołu jednego z atakujących, Jakuba Ziobrowskiego. Kontrakt młodego zawodnika został rozwiązany za porozumieniem stron, a sezon 2020/2021 Jakub Ziobrowski dokończy w barwach LUK Politechniki Lublin, której celem jest awans do PlusLigi.

Do drużyny VERVY Warszawa Orlen Paliwa Jakub Ziobrowski dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021, kiedy to po dwóch sezonach zdecydował się opuścić Cuprum Lubin. Atakujący miał być ważnym ogniwem warszawskiego zespołu, jednak z powodu kontuzji, której doznał na początku sezonu Jakub Ziobrowski miał problemy z dojściem do najlepszej dyspozycji. Zawodnik pojawił się w dziewiętnastu meczach, jednak najczęściej były to krótkie zmiany, a do dorobku drużyny dołożył sześćdziesiąt „oczek”. W poszukiwaniu szansy na regularną grę Jakub Ziobrowski zdecydował się opuścic VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa, w której zadebiutował również w Lidze Mistrzów, i skorzystać z oferty LUK Politechniki Lublin, która występuje w TAURON 1. Lidze. „Chcę grać i rozwijać się, postanowiłem więc skorzystać z oferty, jaką otrzymałem z występującej w TAURON 1. Lidze LUK Politechnice Lublin. Wszystko potoczyło się dość szybko, 30 stycznia bowiem zamyka się okienko transferowe” – skomentował Jakub Ziobrowski. Do dyspozycji Andrea Anastasi ma Jana Króla oraz Michała Superlaka, natomiast kontrakt Jakuba Ziobrowskiego został rozwiązany za porozumieniem stron. „Kuba to bardzo ambitny siatkarz i bardzo fajny człowiek. Rozumiemy i szanujemy jego decyzję. Życzymy mu powodzenia w nowym klubie i oczywiście wywalczenia awansu do PlusLigi” – ocenił Piotr Gacek.

Włodarze LUK Politechniki Lublin nie ukrywają, że celem jest awans do PlusLigi, a w ostatnim czasie stery zespołu przejął Dariusz Daszkiewicz. Obecnie zespół znajduje się na drugim miejscy w tabeli, mając na swoim koncie osiemnaście rozegranych spotkań. O miejsce w wyjściowym składzie Jakub Ziobrowski rywalizować będzie z Szymonem Romaciem oraz Jędrzejem Gossem.

Źródło: vervawarszawa.pl/opracowanie własne