PlusLiga: Komplet punktów zostaje w Zawierciu!

W zaległym meczu piątej kolejki zespół Aluron CMC podejmował drużynę z Suwałk. Spotkanie od pierwszych akcji miało wyrównany przebieg, a o losach poszczególnych setów decydowały pojedyncze piłki. Suwałczanie tylko w pierwszym secie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, natomiast w czwartej odsłonie zawiercianie wygrali z wysoką przewagą. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Garrett Maugatutia.

Spotkanie rozpoczęło się od wymiany ciosów między zespołami (1:1), a na prawym skrzydle ręki nie zwalniał Bartłomiej Bołądź (2:2). Jednak kilka chwil później Piotr Orczyk dał prowadzenie swojej drużynie (4:2), a kolejne ataki kończył również Mateusz Malinowski (6:2). Serię gospodarzy przerwał atak Bartłomieja Bołądzia (3:6), natomiast po błędzie Cezarego Sapińskiego o czas poprosił Andrzej Kowal (9:4). Jednak w kolejnych fragmentach zawiercianie utrzymywali zaliczkę (11:6), choć ciężar gry na swoje barki brał Bartłomiej Bołądź (11:7). Między zespołami toczyły się długie akcje, a kolejną na korzyść swojego zespoły skończył Garrett Maugatutia (13:7). Wraz z rozwojem gry obie drużyny nie zwalniały tempa, jednak kontrolę nad przebiegiem seta utrzymywali gospodarze (17:12). Kilka chwil później po ciasnym skosie atakował Bartłomiej Bołądź (14:17). Natomiast z lewego skrzydła punktował Tomas Rousseaux (16:19), jednak z drugiej strony siatki nie do zatrzymania był Mateusz Malinowski (20:16). W końcówce z pola zagrywki punktował Patryk Szwaradzki, co wymogło decyzję o przerwie dla Jurajskich Rycerzy (20:18). Jednak po powrocie na plac gry ręce rywali obijał Piotr Orczyk (21:18), ale podopieczni Andrzeja Kowala nie tracili koncentracji i dzięki zagrywką Łukasza Rudzewicza zniwelowali znaczną część strat (21:22). Gra toczyła się punkt za punkt, a po ataku Bartłomieja Bołądzia o losach seta decydowała gra na przewagi (24:24). Oba zespoły miały swoje szanse na skończenie seta (30:30), jednak ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy Ślepska Malow Suwałk (34:32).

Od ataku z przechodzącej piłki seta otworzył Flavio Gulaberto (1:0), jednak kilka chwil później z pola zagrywki punktował Cezary Sapiński (2:1). Wyższość bloku rywali musiał uznać Flavio Gulaberto (5:2), który w kolejnej akcji już się nie pomylił (3:5). Między zespołami toczyła się walka punkt za punkt, lecz na prowadzeniu pozostawali suwałczanie (7:5). Z lewego skrzydła punktował Kevin Klinkenberg (8:6), ale dzięki cierpliwej grze zawiercianie doprowadzili do remisu (8:8). Dodatkowo kilka chwil później piłkę w out posłał Bartłomiej Bołądź (11:9). O czas poprosił Andrzej Kowal, a po powrocie na parkiet zatrzymany został Mateusz Malinowski (11:11). W kolejnych akcjach zawiercianie zaczęli ponownie budować zaliczkę, a z pola zagrywki punktował Mateusz Malinowski (15:12). Jurajscy Rycerze pewnie wykorzystywali swoje szansę, dokładając kolejne „oczka” blokiem na Bartłomieju Bołądziu (19:14). Jednak po kolejnej przerwie atakujący Ślepska Malow Suwałki celnie umieścił piłkę w boisku rywali (15:19). W końcówce suwałczanie pojedynczymi akcjami próbowali zatrzymać rozpędzonych zawiercian (19:22), jednak kolejny kontratak skończył Mateusz Malinowski (23:19). Kilka chwil później po kolejnej długiej akcji seta zakończył Garrett Maugatutia (25:19).

Trzeciego seta rozpoczęła wymiana ciosów między Patrykiem Niemcem a Sebastianem Wardą (1:1), lecz przy zagrywce Mateusza Malinowskiego zawiercianie wyszli na prowadzenie (3:1). Kilka chwil później skutecznie ręce rywali obijał Bartłomiej Bołądź (3:4), a do wyrównania doprowadził Tomas Rousseaux (4:4). W kolejnych fragmentach między zespołami nawiązała się walka punkt za punkt (8:8). Natomiast po raz kolejny wyższość bloku zawiercian musiał uznać Bartłomiej Bołądź (10:8), ale po drugiej stronie boiska sytuacyjną piłkę skończył Mateusz Malinowski (13:10). Po raz kolejny o czas poprosił Andrzej Kowal, a po wznowieniu gry serię gospodarzy przerwał Bartłomiej Bołądź, który doprowadził również do wyrównania wyniku (13:13). Po raz kolejny na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis (17:17). Skuteczną kiwką z drugiej piłki popisał się Joshua Tuaniga (18:17), a kontratak zakończył Jakub Rohnka (20:18). O czas dla swojego zespołu poprosił Igor Kolaković, po którym punktował Garrett Maugatutia (19:20). W końcówce suwałczanie utrzymywali dwupunktowe prowadzenie (22:20), lecz Jurajscy Rycerze doprowadzili do remisu (22:22). Po zagrywce Pawła Halaby zawiercianie mieli piłkę setową (24:23), jednak w boisku piłkę umieścił Tomas Rousseaux (24:24). Ostatecznie, po wyrównanej walce, trzecią odsłonę na swoim koncie zapisali zawodnicy Aluron CMC (27:25).

Czwartego seta drużyny otworzyły wymianą ciosów (2:2), a przy zagrywkach Mateusza Malinowskiego zawiercianie zaczęli budować zaliczkę (4:2). W kolejnych fragmentach miejscowi utrzymywali prowadzenie, blokując Tomasa Rousseauxa (7:4). Jednak ręki na środku siatki nie zwalniał Cezary Sapiński (5:7). Po kolejnym dobrym ataku w wykonaniu Mateusza Malinowskiego o przerwę poprosił Andrzej Kowal (9:5), a dobry fragment gry gospodarzy przerwał Bartłomiej Bołądź (6:10). Jednak wraz z rozwojem gry zawiercianie narzucili swój rytm gry i wykorzystując dobre przyjęcie oraz grę w obronie kończyli kolejne akcje (13:6). Po drugim czasie dla trenera drużyny z Suwałk po raz kolejny na prawym skrzydle zameldował się Bartłomiej Bołądź (15:7). Z szóstej strefy punktował Garrett Maugatutia (18:9). W końcówce atakował jeszcze Patryk Szwaradzki (13:22), jednak zawiercianie tak wypracowanej przewagi nie wypuścili z rąk i kilka chwil później zakończyli seta oraz całe spotkanie (25:13).

Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (32:24; 25:19; 27:25; 25:13)

MVP: Garrett Maugatutia

Aluron CMC Warta Zawiercie: Patryk Niemiec, Mateusz Malinowski, Flavio Gulaberto, Maimiliano Cavanna, Piotr Orczyk, Garrett Maugututia Michał Żurek (libero) oraz Grzegorz Bociek, Gjorgi Gjorgiev, Paweł Halaba

Ślepsk Malow Suwałki: Tomas Rousseaux, Kevin Klinkenberg, Sebastian Warda, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński, Joshua Tuaniga, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Łukasz Rudzewicz, Marcin Waliński, Jakub Rohnka, Kacper Gonciarz