Dariusz Daszkiewicz nowym trenerem LUK Politechniki Lublin

Zespół LUK Politechniki Lublin, który od kilku miesięcy walczy o awans do PlusLigi i obecnie znajduje się w czołówce tabeli, rozpoczyna budowę składu w perspektywie kolejnego sezonu. Władze zespołu z Lublina poinformowały, że od nadchodzącego meczu drużynę poprowadzi trener Dariusz Daszkiewicz, zastępując na stanowisku pierwszego szkoleniowca Macieja Kołodziejczyka.

Budowa rozpoczęta

Mimo że sezon 2020/2021 dopiero wkracza w decydującą fazę, włodarze LUK Politechniki Lublin nie tracą czasu. Już teraz wiadomo, że na ławce trenerskiej zespołu zasiądzie Dariusz Daszkiewicz, który ma na swoim koncie współpracę z klubami najwyższej klasy rozgrywek, a najdłużej związany był z kielecką siatkówką. Z ówczesnym Fartem Kielce w sezonie 2008/2009 jako asystent pierwszego szkoleniowca wywalczył awans do rozgrywek I Ligi, a rok później w roli drugiego trenera do PlusLigi. W debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej poprowadził zespół jako pierwszy trener i zajął z nim 9 miejsce. Po tej edycji rozgrywek rozstał się z klubem i powrócił po roku. Prowadził go przez kolejne sześć sezonów, jednak nie zanotował z nim satysfakcjonujących wyników. W 2018 roku kielczanie natomiast nie zdołali utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywek. W sezonie 2019/2020 trener Dariusz Daszkiewicz objął przebudowany wówczas zespół GKS-u Katowice, z którym zajął 6 miejsce, a następnie zakończył współpracę. Po niespełna roku przerwy w pracy trenerskiej nadszedł czas na kolejne wyzwania.

Władze LUK Politechniki Lublin już przed obecnym sezonem zapowiadały walkę o awans do PlusLigi. Poczynania w trwających rozgrywkach oraz czołowa lokata w tabeli pokazują, że lublinianie nie rzucają słów na wiatr. Przypomnijmy, że siatkarze z Lublina pod wodzą obecnego szkoleniowca, Macieja Kołodziejczyka, w sezonie 2018/2019 wywalczyli awans do rozgrywek ówczesnej Krispol 1 Ligi, a jej debiutancką edycję, choć przerwaną z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, zakończyli na trzecim miejscu. Teraz czas na osiąganie dalszych celów, a poprowadzić ma ich do tego nowy szkoleniowiec. Włączenie Dariusza Daszkiewicza do lubelskiego zespołu było zaplanowane już wcześniej. „Awansowi do PlusLigi poświęcamy każde działanie. Choć to być może innowacyjne podejście, kiedy zespół osiąga zakładane wyniki, uznaliśmy, że bodziec w postaci nowego szkoleniowca w kluczowym momencie sezonu przyniesie ożywienie i nowy entuzjazm drużynie” – wyjaśnił prezes klubu, Krzysztof Skubiszewski, podkreślając jednocześnie uznanie dla pracy dotychczasowego szkoleniowca: „Z pracy i wyników Macieja Kołodziejczyka jesteśmy zadowoleni. To wciąż bardzo młody trener, który już dużo osiągnął, a wciąż może jeszcze więcej. Wierzę, że we współpracy z Dariuszem Daszkiewiczem odnajdzie szansę na udoskonalenie swojego warsztatu. Na Maćka nieodmiennie bardzo liczymy, podobnie jak na resztę sztabu”.

Maciej Kołodziejczyk i Piotr Maj będą zatem pełnić funkcję asystentów trenera Dariusza Daszkiewicza i wspólnie poprowadzą drużynę ku obranemu przed startem sezonu 2020/2021 celowi. „Dołączył do nas doświadczony trener, który będzie miał świeże spojrzenie na drużynę i na sytuację. Zmieniły się role dotychczasowego sztabu szkoleniowego, ale nie zmienił się cel, jakim jest awans do PlusLigi. Zrobimy wszystko, aby wspólnie go zrealizować” – zapowiedział trener Maciej Kołodziejczyk.

Źródło: http://www.lkpslublin.pl/ opracowanie własne