Tauron 1 liga: BBTS Bielsko-Biała z pierwszą porażką w sezonie. Zwycięzcy spotkań z kompletem punktów

W dziewiętnastej kolejce Tauron 1 Ligi zwycięzcy wszystkich spotkań dopisali do tabeli po trzy punkty, a siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz przerwali zwycięską passę BBTS-u Bielsko-Biała. LUK Politechnika Lublin po trzysetowym zwycięstwie z Krispolem Września traci do prowadzących w rankingu bielszczan dwa punkty, a już w następnej rundzie obie drużyny czeka bezpośrednie starcie.

Zespół AZS-u AGH Kraków w meczu 19 kolejki Tauron 1 Ligi pokonał na własnym boisku ekipę Mickiewicza Kluczbork. Kluczborczanie na swoim koncie zapisali jedynie pierwszą partię. Najbardziej zacięta była druga odsłona, która zakończyła się po grze na przewagi z korzyścią dla krakowian, zaś w dwóch ostatnich gospodarze zwyciężyli kolejno z różnicą siedmiu i ośmiu punktów. Liderem krakowskiego zespołu był Kamil Dębski, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 21 punktów, z czego 3 zagrywka i 1 blokiem. Atakował ze skutecznością 57%, a do tego zanotował grę w przyjęciu na poziomie 36% (9% perfekcyjnego).

AZS AGH Kraków – Mickiewicz Kluczbork 3:1 (21:25, 31:29, 25:18, 25:17)

MVP: Kamil Dębski

Drużyna Exact Systems Norwid Częstochowa pokonała na wyjeździe ekipę ZAKSY Strzelce Opolskie. Częstochowianie prowadzili w meczu 2:0, ale w trzeciej partii goście po grze na przewagi przedłużyli swoje szanse. W czwartej odsłonie gospodarze meczu postawili kropkę nad ‚i’, dopisując do tabeli komplet punktów. Liderem zespołu z Częstochowy był Tomasz Kryński. Zdobył 19 punktów, z czego 3 zagrywką, zaś atakował ze skutecznością 57%. MVP starcia został wybrany Tomasz Kowalski, a do dorobku zespołu dołożył 1 punkt.

ZAKSA Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (17:25, 21:25, 26:24, 22:25)

MVP: Tomasz Kowalski

Zespół KPS-u Siedlce pokonał w wyjazdowym meczu ekipę Olimpii Sulęcin. Gospodarze meczu zapisali na swoim koncie jedynie pierwszą partię. W drugiej z przewagą dziesięciu „oczek” zwyciężyli siedlczanie, a następnie wygrali trzecią i czwartą odsłonę. Liderem ekipy z Siedlec był Przemysław Kupka, który odebrał także statuetkę MVP. Zdobył 17 punktów, z czego 4 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 36%.

Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce 1:3 (25:21, 15:25, 24:26, 22:25)

MVP: Przemysław Kupka

Lechia Tomaszów Mazowiecki w meczu 19 kolejki pokonała na własnym boisku zespół Polskiego Cukru Avii Świdnik. Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego w pierwszej i drugiej partii zwyciężyli z przewagą kolejno czterech i dwóch „oczek”, zaś najwyraźniej zapisali na swoim koncie trzecią odsłonę, bo z przewagą trzynastu punktów. Liderem w zwycięskiej ekipie był Mateusz Piotrowski, który odebrał statuetkę MVP. Zdobył 13 punktów, z czego 2 zagrywką i 1 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 48%.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (25:21, 25:23, 25:12)

MVP: Mateusz Piotrowski

Siatkarze BKS-u Visły Bydgoszcz pokonali na wyjeździe ekipę BBTS-u Bielsko Biała. W pierwszej partii bydgoszczanie zwyciężyli po grze na przewagi, zaś w drugiej z przewagą dziewięciu „oczek”. W trzecim secie postawili kropkę nad ‚i’, dopisując do tabeli komplet punktów i tym samym przerywając zwycięską passę bielszczan. Liderami ekipy z Bydgoszczy byli Patryk Łaba i Evgenii Karpinskii – obaj zdobyli po 13 punktów. Patryk Łaba odebrał także statuetkę MVP, zaś w swoim dorobku zgromadził 1 punktową zagrywkę i 1 punktowy blok. Atakował ze skutecznością 52%, zaś przyjmował na poziomie 67% (20% perfekcyjnego).

BBTS Bielsko-Biała – BKS Visła Bydgoszcz 0:3 (25:27, 16:25, 23:25)

MVP: Patryk Łaba

Zespół LUK Politechniki Lublin pokonał na wyjeździe ekipę Krispolu Września. Lublinianie od początku nie tracili kontroli nad grą i po trzech setach dopisali do tabeli komplet punktów. Najlepiej punktującym graczem w ekipie z Lublina był Szymon Romać, który odebrał też statuetkę MVP. Zdobył 19 punktów, z czego 1 zagrywką i 3 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 65%.

Krispol Września – LUK Politechnika Lublin 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)

MVP: Szymon Romać

Zespół eWinner Gwardii Wrocław pokonał na własnym boisku drużynę BAS-u Białystok. Wrocławianie po wygranej pierwszej odsłonie oddali rywalom jedynie drugą. W dwóch ostatnich zwyciężyli kolejno z przewagą czterech i sześciu punktów. Liderem ekipy z Wrocławia był Mateusz Frąc, a zdobył 19 punktów, z czego 1 zagrywką i 2 blokiem, zaś atakował ze skutecznością 57%. MVP spotkania został wybrany Arkadiusz Olczyk, dołożywszy do dorobku zespołu 12 punktów.

eWinner Gwardia Wrocław – BAS Białystok 3:1 (25:23, 23:25, 25:21, 25:19)

MVP: Arkadiusz Olczyk

Źródło: http://www.tauron1liga.pl / opracowanie własne