PlusLiga: Verva Warszawa Orlen Paliwa wygrywa po pięciu setach

W meczu dwudziestej drugiej kolejki PlusLigi ekipa Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonała na własnym terenie zespół Ślepska Malow Suwałki. Warszawianie przegrywali w pojedynku 1:2, ale powrócili do walki i w tie-breku przypieczętowali zdobycie cennych dwóch punktów. MVP spotkania został wybrany Piotr Nowakowski.

Mecz rozpoczął się wymianą „oczek” (1:1). Warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2), ale przeciwnicy nie tracili z nimi kontaktu. Skuteczny blok wyrównał wynik (5:5), a w dalszej kolejności przyjezdni wyszli na dwupunktowe prowadzenie (7:5), lecz to nie zatrzymało warszawskiej drużyny. Między zespołami trwała zatem zacięta gra, w której nikt nie wstrzymywał ręki (11:11). W decydującej fazie seta warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (18:16), a następnie powiększyli je do czterech „oczek” (21:17). Siatkarze z Suwałk nie zamierzali składać broni, złapali kontakt z rywalami (22:23) i doprowadzili do remisu (23:23). Ostatecznie pierwszą partię po grze na przewagi zapisali na swoim koncie gospodarze (28:26).

Drugiego seta dwupunktowym prowadzeniem rozpoczęli warszawianie (2:0). Siatkarze z Suwałk przystąpili do gry, odrobili stracone „oczka” (2:2), a następnie wyszli na trzypunktowe prowadzeniem (5:2). Utrzymywali kontrolę nad grą (7:3), choć warszawianie próbowali odrabiać straty. Zmniejszyli je do dwóch punktów (6:8), ale goście nie pozwalali na więcej. Wyraźnie kontrolowali grę, powiększali swój dorobek punktowy i ostatecznie tę odsłonę zapisali na swoim koncie z przewagą sześciu punktów (25:19).

Trzeciego seta zespoły zainaugurowały zaciętą walką, w której nikt nie wstrzymywał ręki (3:3). Warszawianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:3), ale przeciwnicy nie tracili z nimi kontaktu i momentalnie odrobili straty (5:5). Między zespołami trwała walka, ale inicjatywę utrzymywali po swojej stronie gospodarze meczu. W decydującej fazie seta powiększyli swoją przewagę do trzech „oczek” (16:13), ale i to nie zatrzymało siatkarzy z Suwałk. Ponownie złapali kontakt z warszawianami (15:16), a w końcówce doprowadzili do remisu (19:19). Wyszli na dwupunktowe prowadzenie (23:21) i ostatecznie po grze na przewagi zapisali tę partię na swoim koncie (28:26).

Czwartą partię skuteczniej rozpoczęli warszawianie, którzy już po pierwszych akcjach wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Siatkarze z Suwałk powrócili do gry, ale inicjatywę utrzymywali po swojej stronie gospodarze (9:5). Przyjezdni nie zamierzali składać broni i walczyli o odrobienie straconych punktów, jednak gospodarze skutecznie im to uniemożliwiali, utrzymując ich na bezpiecznym dystansie (19:16). W decydującej fazie seta przyjezdni zdołali wyrównać wynik (19:19) i między zespołami trwała zacięta gra w końcówce, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść warszawianie (25:22).

Tie-break rozpoczął się wymianą punktów (1:1), a następnie między zespołami trwała zacięta gra (4:4). Przy zmianie stron dwupunktowe prowadzenie obejmowali warszawianie (8:6) i kontrolowali grę w dalszej części seta. Osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (11:8) i powiększali swój dorobek, choć goście jeszcze próbowali walczyć. Ostatecznie piątą partię zapisali na swoim koncie warszawianie z przewagą dwóch „oczek” (15:13).

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (28:26, 19:25, 26:28, 25:22, 15:13)

MVP: Piotr Nowakowski

Verva Warszawa Orlen Paliwa: Bartosz Kwolek, Angel Trinidad De Haro, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Michał Superlak, Jan Fornal, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Król, Jakub Ziobrowski, Michał Kozłowski

Ślepsk Malow Suwałki: Marcin Waliński, Tomas Rousseaux, Sebastian Warda, Bartłomiej Bołądź, Cezary Sapiński, Josua Tuaniga, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Kacper Gonciarz, Łukasz Rudzewicz, Jakub Rohnka