Jastrzębski Węgiel zmienia szkoleniowca

Włodarze Jastrzębskiego Węgla poinformowali, że z powodu niezadawalajacych wyników osiąganych przez drużynę kontrakt dotychczasowego szkoleniowca, Luke Reynoldsa został rozwiązany. Obowiązki pierwszego trenera przejmie dotychczasowy asystent, Leszek Dejewski.

Luke Reynolds związany był z Jastrzębskim Węglem już od 2016 roku, gdzie najpierw pełnił funkcję asystenta pierwszego trenera oraz odpowiadał za przygotowanie fizyczne zawodników. W przeszłości szkoleniowiec pracował również w Berlinie oraz w reprezentacji Australii. Natomiast na czele zespołu Jastrzębskiego Węgla stanął w 2020 roku, a rozgrywki 2020/2021 jastrzębianie zaczęli od wysokiej dyspozycji utrzymując wysokie miejsce w tabeli.

W ostatnim czasie Jastrzębski Węgiel dość niespodziewanie doznał serii porażek, w tym ze Stalą Nysa oraz z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a choć zespół wciąż plasuje się na drugim miejscu, mając na swoim koncie tylko pięć porażek, w plusligowej tabeli włodarze Jastrzębskiego Węgla postanowili rozwiązać kontrakt Luke’a Reynoldsa. Jak podano w oficjalnym komunikacie powodem zwolnienia są niezadawalające wyniki osiągane przez drużynę, czasowym następcą Australijczyka będzie dotychczasowy asystent Leszek Dejewski. Jednocześnie klub rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca. „Jednocześnie informujemy, że do czasu pozyskania nowego szkoleniowca obowiązki pierwszego trenera zespołu pełnić będzie dotychczasowy asystent trenera Leszek Dejewski.Trenerowi Luke’owi Reynoldsowi dziękujemy za pracę w Klubie oraz zaangażowanie” – czytamy oficjalnym komunikacie Jastrzębskiego Węgla.

Najbliższy mecz Jastrzębski Węgiel rozegra już 23 stycznia, gdzie zmierzy się z Indykpolem AZS-em Olsztyn i będzie chciał przerwać serię niepowodzeń.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl/opracowanie własne